Słownik abzymy co to znaczy.
Definicja Abzymy. Co znaczy Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu.

Czy przydatne?

Definicja Abzymy

Definicja z ang. abzymes, z niem. Abzymen.

Co to znaczy ABZYMY: Abzymy to przeciwciała o charakterze enzymatycznym. Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu przejściowego danej reakcji enzymatycznej. Przeciwciało może wtedy związać substrat takiej reakcji, a w rezultacie tego wiązania dochodzi do zmiany konformacyjnej substratu, dzięki której jego kształt przypomina związek przejściowy. Gdyż związek przejściowy jest w danej reakcji związkiem o najwyższej energii, może on teraz łatwo przekształcić się w wytwór reakcji.Od zwykłych enzymów abzymy różnią się o sporo mniejszą szybkością reakcji (zazwyczaj 3 - 4 rzędy wielkości), w przeciwieństwie od enzymów nie podlegały one gdyż długiej ewolucji i nie są tak dobrze dostosowane do swej enzymatycznej roli. Przy czym, abyzmy mogą być użytkowane tam, gdzie ich umiejętność katalityczna jest potrzebna, a na przykład nie znany jest enzym, który mógłby przeprowadzić daną reakcję, bądź jest on trudny do wyodrębnienia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Aerator:
Co to jest urządzenie napowietrzające. W rolnictwie służy do spulchniania gleby przez niszczenie jej zaskorupiałej powierzchni. Aeratory użytkowane są również do napowietrzania wody. Ich zadaniem jest pomiędzy abzymy.
Definicja Anemochoria:
Co to jest ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie wszystkie rośliny wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład nasiona wyposażone w abzymy.
Definicja Aeroplankton:
Co to jest ogół organizmów unoszących się biernie w atmosferze, które nie mogą przeciwstawić się ruchom powietrza. Do organizmów takich należy zaliczyć bakterie, zarodniki grzybów, i inne drobinki organiczne abzymy.
Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys abzymy.

Czym jest Abzymy znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: