Słownik abzymy co to znaczy.
Definicja Abzymy. Co znaczy Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu.

Czy przydatne?

Definicja Abzymy

Definicja z ang. abzymes, z niem. Abzymen.

Co to znaczy ABZYMY: Abzymy to przeciwciała o charakterze enzymatycznym. Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu przejściowego danej reakcji enzymatycznej. Przeciwciało może wtedy związać substrat takiej reakcji, a w rezultacie tego wiązania dochodzi do zmiany konformacyjnej substratu, dzięki której jego kształt przypomina związek przejściowy. Gdyż związek przejściowy jest w danej reakcji związkiem o najwyższej energii, może on teraz łatwo przekształcić się w wytwór reakcji.Od zwykłych enzymów abzymy różnią się o sporo mniejszą szybkością reakcji (zazwyczaj 3 - 4 rzędy wielkości), w przeciwieństwie od enzymów nie podlegały one gdyż długiej ewolucji i nie są tak dobrze dostosowane do swej enzymatycznej roli. Przy czym, abyzmy mogą być użytkowane tam, gdzie ich umiejętność katalityczna jest potrzebna, a na przykład nie znany jest enzym, który mógłby przeprowadzić daną reakcję, bądź jest on trudny do wyodrębnienia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Absorpcja (Fizyka):
Co to jest chemia) (z łaciny absorbere, wchłaniać) to zdarzenie i mechanizm pochłaniania substancji gazowej w całą objętość substancji ciekłej albo stałej, albo także substancji ciekłej w całą objętość abzymy.
Definicja Acydotrofizm:
Co to jest jest naturalne zakwaszanie wód. Występuje przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności sejsmicznej. Wywołany jest przedostawaniem się do wody, kwasów mineralnych z podłoża i przyległych abzymy.
Definicja Atmosfera:
Co to jest powłoka otaczająca planetę. Atmosfera Ziemska jest niejednorodną powłoką złożoną z mieszaniny gazów zwanej powietrzem. Prócz gazów takich jak: azot (78,09% objętości powietrza), tlen (20,95%), argon abzymy.
Definicja Anizogamia:
Co to jest Anizogamia to typ rozmnażania płciowego, gdzie obie gamety są ruchliwe i różnią się od siebie wielkością.Treść hasła pochodzi z Wikipedi abzymy.

Czym jest Abzymy znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: