Słownik abzymy co to znaczy.
Definicja Abzymy. Co znaczy Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu.

Czy przydatne?

Definicja Abzymy

Definicja z ang. abzymes, z niem. Abzymen.

Co to znaczy ABZYMY: Abzymy to przeciwciała o charakterze enzymatycznym. Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu przejściowego danej reakcji enzymatycznej. Przeciwciało może wtedy związać substrat takiej reakcji, a w rezultacie tego wiązania dochodzi do zmiany konformacyjnej substratu, dzięki której jego kształt przypomina związek przejściowy. Gdyż związek przejściowy jest w danej reakcji związkiem o najwyższej energii, może on teraz łatwo przekształcić się w wytwór reakcji.Od zwykłych enzymów abzymy różnią się o sporo mniejszą szybkością reakcji (zazwyczaj 3 - 4 rzędy wielkości), w przeciwieństwie od enzymów nie podlegały one gdyż długiej ewolucji i nie są tak dobrze dostosowane do swej enzymatycznej roli. Przy czym, abyzmy mogą być użytkowane tam, gdzie ich umiejętność katalityczna jest potrzebna, a na przykład nie znany jest enzym, który mógłby przeprowadzić daną reakcję, bądź jest on trudny do wyodrębnienia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Adaptor:
Co to jest adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach abzymy.
Definicja Anizogamia:
Co to jest Anizogamia to typ rozmnażania płciowego, gdzie obie gamety są ruchliwe i różnią się od siebie wielkością.Treść hasła pochodzi z Wikipedi abzymy.
Definicja Akarologia:
Co to jest Akarologia to edukacja o roztoczach (Acarina abzymy.
Definicja Abisal (Abysal):
Co to jest strefa głębinowa, najuboższa w składniki pokarmowe, pozbawiona światła strefa mórz i oceanów, charakteryzująca się niską temperaturą (około 2 stopnie Celsjusza) i wysokim ciśnieniem wody (około 200 abzymy.

Czym jest Abzymy znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: