Słownik acetabularia co to znaczy.
Definicja Acetabularia. Co znaczy jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do.

Czy przydatne?

Definicja Acetabularia

Definicja z ang. Acetabularia, z niem. Acetabularien.

Co to znaczy ACETABULARIA: Acetabularia - gigantycznych rozmiarów rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do zielenic. Charakterystyczny jest parasolowaty kształt z wąską nóżką (długości 0,5 to 10cm) i stożkowatym wywiniętym na zewnątrz kapeluszem z radialnymi prążkami. U podstawy nóżki znajduje się spore jądro komórkowe. Sama podstawa zwana jest rhizoidem. Roślina bardzo łatwo regeneruje się z rhizoidu i posiada skomplikowany cykl życiowy. Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Adrenodoksyna:
Co to jest Adrenodoksyna - białko biorące udział w transporcie elektronów z NADPH na cytochrom P450 w mitochondrium. Adrenodoksyna zawiera jony żelaza powiązane z siarczkami.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acetabularia.
Definicja Amitoza:
Co to jest Amitoza - podział bezpośredni komórki na dwie komórki potomne acetabularia.
Definicja Apomiksja:
Co to jest rozmnażania, gdzie osobniki potomne tworzone są z jednej komórki bez udziału mechanizmów płciowych. W najszerszej definicji znaczy rozmnażanie poprzez nasiona, kiedy to zarodek powstaje bez procesu acetabularia.
Definicja Aglutynina:
Co to jest Aglutynina to przeciwciało biorące udział w zlepianiu aglutynogenów w trakcie aglutynacji.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acetabularia.

Czym jest Acetabularia znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: