Słownik acetabularia co to znaczy.
Definicja Acetabularia. Co znaczy jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do.

Czy przydatne?

Definicja Acetabularia

Definicja z ang. Acetabularia, z niem. Acetabularien.

Co to znaczy ACETABULARIA: Acetabularia - gigantycznych rozmiarów rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do zielenic. Charakterystyczny jest parasolowaty kształt z wąską nóżką (długości 0,5 to 10cm) i stożkowatym wywiniętym na zewnątrz kapeluszem z radialnymi prążkami. U podstawy nóżki znajduje się spore jądro komórkowe. Sama podstawa zwana jest rhizoidem. Roślina bardzo łatwo regeneruje się z rhizoidu i posiada skomplikowany cykl życiowy. Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Aparat Golgiego:
Co to jest jednostka każdego aparatu Golgiego - diktiosom - złożona jest ze stosu cystern i odpączkowujących pęcherzyków. Aparat Golgiego występuje w niemal wszystkich komórkach eukariotycznych. W strukturach acetabularia.
Definicja Audyt Środowiskowy:
Co to jest znaczy narzędzie kierowania obejmujące systematyczną, udokumentowaną, okresową i obiektywną ocenę efektów działalności organizacji, mechanizmu kierowania i mechanizmów wykorzystywanych ochronie acetabularia.
Definicja Acylo-CoA:
Co to jest octan, zwany acetylokoenzymem A. Jest najważniejszym związkiem w oddychaniu tlenowym. W matrycy mitochondrialnej jest włączony w cykl przemian kwasów karboksylowych cyklu cytynowego (cykl Krebsa acetabularia.
Definicja Allopatryczność:
Co to jest zajwisko opierające na występowaniu populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie wykluczających się obszarach geograficznych, na przykład różnych kontynentach.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acetabularia.

Czym jest Acetabularia znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: