Słownik achatina co to znaczy.
Definicja Achatina. Co znaczy osiagających gigantyczne rozmiary hodowanych niekiedy jako zwierzęta.

Czy przydatne?

Definicja Achatina

Definicja z ang. Achatina, z niem. Achatina.

Co to znaczy ACHATINA: Achatina - rodzaj afrykańskich ślimaków lądowych osiagających gigantyczne rozmiary hodowanych niekiedy jako zwierzęta domowe.Achatina achatina Linnaeus, 1758 zwany również Giant African Snail, Agate Snail albo Ghana Tiger Snail, Afryka Zachodnia (Liberia do Nigerii) największy żyjacy ślimak lądowy. Rekordowy okaz ważył 900 g i miał długość całkowitą 39,3 cm z czego muszla: 27,3 cm. Achatina fulica Bowdich, 1822 albo Giant East African Snail z Afryki Wschodniej jest uciążliwym szkodnikiem, a również źródłem pasożytów ludzkich w wielu państwach tropikalnych (m.in Azji włączając Tajwan i Okinawę) do których został wprowadzony. Stosowany w badaniach fundamentalnych nad układem nerwowym między innymi dzięki posiadaniu 37 gigantycznych neuronów.Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Alrauna:
Co to jest Alrauna (z niemieckiego) - korzeń mandragory, któremu przypisywano właściwości magiczne achatina.
Definicja Allosomy:
Co to jest Chromosomy płciowe (allosomy) - chromosomy warunkujące płeć.przeważnie inaczej wykształcone u osobników kobiecych i męskich achatina.
Definicja Aglutynina:
Co to jest Aglutynina to przeciwciało biorące udział w zlepianiu aglutynogenów w trakcie aglutynacji.Treść hasła pochodzi z Wikipedi achatina.
Definicja Akant:
Co to jest motyw dekoracyjny w formie stylizowanego liścia śródziemnomorskiej rośliny, występujący w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu, potem powtarzany w renesansie, baroku i klasycyzmie.Treść hasła achatina.

Czym jest Achatina znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: