Słownik acydofil co to znaczy.
Definicja Acydofil. Co znaczy środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili.

Czy przydatne?

Definicja Acydofil

Definicja z ang. acidophile, z niem. Acidophile.

Co to znaczy ACYDOFIL: Acydofil organizm tolerujący bądź preferujący życie w środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili należą raczej wybrane gatunki bakterii i grzybów. Spotyka się je m.in w starych kopalniach, hałdach, glebach wulkanicznych, gorących źródłach. Przyklady acydofili: Sulfolobus Thiobacillus Bacillus acidocaldariusTreść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Aparat Golgiego:
Co to jest jednostka każdego aparatu Golgiego - diktiosom - złożona jest ze stosu cystern i odpączkowujących pęcherzyków. Aparat Golgiego występuje w niemal wszystkich komórkach eukariotycznych. W strukturach acydofil co to jest.
Definicja Acydotrofizm:
Co to jest jest naturalne zakwaszanie wód. Występuje przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności sejsmicznej. Wywołany jest przedostawaniem się do wody, kwasów mineralnych z podłoża i przyległych acydofil definicja.
Definicja Aplanospory:
Co to jest Aplanospory to nieruchliwe, regularnie mające postać przetrwalników mejospory a więc zarodniki tworzone w trakcie mejozy.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acydofil co znaczy.
Definicja Aktywator:
Co to jest Aktywator to białko, które po związaniu się z DNA powiększa częstość inicjacji transkrypcji z promotora.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acydofil słownik.

Czym jest Acydofil znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: