Słownik acydofil co to znaczy.
Definicja Acydofil. Co znaczy środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili.

Czy przydatne?

Definicja Acydofil

Definicja z ang. acidophile, z niem. Acidophile.

Co to znaczy ACYDOFIL: Acydofil organizm tolerujący bądź preferujący życie w środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili należą raczej wybrane gatunki bakterii i grzybów. Spotyka się je m.in w starych kopalniach, hałdach, glebach wulkanicznych, gorących źródłach. Przyklady acydofili: Sulfolobus Thiobacillus Bacillus acidocaldariusTreść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Anabolizm:
Co to jest część metabolizmu, która związana jest ze wzrostem tkanek organizmu. Regularnie mechanizmy metaboliczne dzieli się na anaboliczne (wzrostowe) i kataboliczne (powiązane z rozkładem i zanikaniem acydofil co znaczy.
Definicja Aparat Szparkowy:
Co to jest struktury wielokomórkowe pochodzenia epidermalnego roślin wykorzystywane do kontrolowanej zamiany gazowej. Szparki tworzą się we inicjalnych stadiach rozwojowych rośliny, już na zawiązkach pędów acydofil krzyżówka.
Definicja Alloploidy:
Co to jest Organizmy zawierające genomy należące do dwóch różnych gatunków acydofil co to jest.
Definicja Aeroby, Tlenowce, Aerobionty, Oksybionty:
Co to jest tlenowce, aerobionty, oksybionty) - wszelakie organizmy wykorzystujące tlen w procesie oddychania jako ostateczny akceptor protonów i elektronów (teoria chemiosmotyczna Mitchella). Oddychanie tlenowe acydofil słownik.

Czym jest Acydofil znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: