Słownik acydofil co to znaczy.
Definicja Acydofil. Co znaczy środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili.

Czy przydatne?

Definicja Acydofil

Definicja z ang. acidophile, z niem. Acidophile.

Co to znaczy ACYDOFIL: Acydofil organizm tolerujący bądź preferujący życie w środowisku kwaśnym (= o niskim pH, nawet poniżej 2). Do acydofili należą raczej wybrane gatunki bakterii i grzybów. Spotyka się je m.in w starych kopalniach, hałdach, glebach wulkanicznych, gorących źródłach. Przyklady acydofili: Sulfolobus Thiobacillus Bacillus acidocaldariusTreść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Aktywator:
Co to jest Aktywator to białko, które po związaniu się z DNA powiększa częstość inicjacji transkrypcji z promotora.Treść hasła pochodzi z Wikipedi acydofil.
Definicja Albinizm:
Co to jest Brak pigmentacji, wynikający z niezdolności do syntezy melaniny, spowodowany jest nieobecnością dominującego genu, warunkującego syntezę enzymu - tyrozynazy acydofil.
Definicja Apoptoza:
Co to jest zaprogramowana zgon komórki - dlatego mechanizmowi usuwane są zużyte albo uszkodzone komórki. Można ją przyrównać do zaplanowanego samobójstwa komórki w organizmie wielokomórkowym mające na uwadze acydofil.
Definicja Absorpcja (Chemia):
Co to jest w rozumieniu inżynierii chemicznej mechanizm transportu masy pomiędzy fazą lotną a ciekłą. Kierunek transportu masy jest z etapy lotnej do ciekłej. W skali przemysłowej absorpcja służy na przykład acydofil.

Czym jest Acydofil znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: