Słownik acydotrofizm co to znaczy.
Definicja Acydotrofizm. Co znaczy przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności.

Czy przydatne?

Definicja Acydotrofizm

Definicja z ang. Acydotrofizm, z niem. Acydotrofizm.

Co to znaczy ACYDOTROFIZM: Acydotrofizm to jest naturalne zakwaszanie wód. Występuje przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności sejsmicznej. Wywołany jest przedostawaniem się do wody, kwasów mineralnych z podłoża i przyległych skał.Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Ambrozja (Ekologia):
Co to jest zdarzenie współżycia grzybów niższych z nie wszystkimi bezkręgowcami, na przykład kornikami, termitami, nie wszystkimi mrówkami, larwami galasówek. Bazuje na tym, iż owad odżywia się grzybnią a acydotrofizm.
Definicja Albinizm:
Co to jest Brak pigmentacji, wynikający z niezdolności do syntezy melaniny, spowodowany jest nieobecnością dominującego genu, warunkującego syntezę enzymu - tyrozynazy acydotrofizm.
Definicja Anemochoria:
Co to jest ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie wszystkie rośliny wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład nasiona wyposażone w acydotrofizm.
Definicja Aeroplankton:
Co to jest ogół organizmów unoszących się biernie w atmosferze, które nie mogą przeciwstawić się ruchom powietrza. Do organizmów takich należy zaliczyć bakterie, zarodniki grzybów, i inne drobinki organiczne acydotrofizm.

Czym jest Acydotrofizm znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: