Słownik adaks co to znaczy.
Definicja Adaks. Co znaczy zaliczany do antylop. Pierwotnie występował na całej Saharze: od.

Czy przydatne?

Definicja Adaks

Definicja z ang. Adaks, z niem. Adaks.

Co to znaczy ADAKS: Adaks Addax nasomaculatus - gatunek z rodz. krętorogich, zaliczany do antylop. Pierwotnie występował na całej Saharze: od Mauretanii, Maroka i Algierii aż do Sudanu. Aktualnie adaks należy do najrzadszych antylop. Jego skóra i mięso są bardzo cenione, co przy braku ochrony wywołało spadek liczebności, wobec czego gatunkowi grozi wyginięcie. To jest masywne zwierzę o szeroko rozstawionych, spłaszczonych racicach, ułatwiających chodzenie po piasku. Adaks osiąga wysokość w kłębie od 95 - 112 cm przy masie 65 - 135 kg, długość ciała tej antylopy wynosi 1,50 - 1,75 m, w tym ogon 27 - 35 cm. Ciało pokrywa krótka sierść o jasnym umaszczeniu (zimą szarawe, latem wręcz białe) niezależnie od pyska, gdzie na ciemnym tle występuje biała plama, przypominająca kształtem literę X. Nogi, biodra, brzuch i uszy także są białe. Długie, śrubowato skręcone i lirowato wygięte ku tyłowi rogi występują u osobników obu płci, u samców osiągają 70-85 cm (zanotowany rekord wynosił 109 cm). Adaks żyje w niewielkich stadkach, liczących średnio po 15 do 20 sztuk, prowadzonego poprzez starego samca. Ciąża samicy trwa długookresowo, ponieważ aż 310 - 340 dni, zimą albo inicjalną jesienią rodzi się tylko jedno młode. Antylopy te przebywają wyłącznie w środowisku pustynnym, wędrując w kierunkach zależnych od nieregularnych deszczy, po których pojawia się roślinność stanowiąca pokarm adaksów. Brak wody znoszą idealnie poprzez sporo miesięcy.Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Acetabularia:
Co to jest gigantycznych rozmiarów rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do zielenic. Charakterystyczny jest parasolowaty kształt z wąską nóżką (długości 0,5 to 10cm) i stożkowatym adaks.
Definicja Aborcja:
Co to jest łaciny abortus - poronienie) to celowe, przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka albo płodu. Samoistne przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem. Poronieniem kończy adaks.
Definicja Allosomy:
Co to jest Chromosomy płciowe (allosomy) - chromosomy warunkujące płeć.przeważnie inaczej wykształcone u osobników kobiecych i męskich adaks.
Definicja Apoptoza:
Co to jest zaprogramowana zgon komórki - dlatego mechanizmowi usuwane są zużyte albo uszkodzone komórki. Można ją przyrównać do zaplanowanego samobójstwa komórki w organizmie wielokomórkowym mające na uwadze adaks.

Czym jest Adaks znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: