Słownik adaks co to znaczy.
Definicja Adaks. Co znaczy zaliczany do antylop. Pierwotnie występował na całej Saharze: od.

Czy przydatne?

Definicja Adaks

Definicja z ang. Adaks, z niem. Adaks.

Co to znaczy ADAKS: Adaks Addax nasomaculatus - gatunek z rodz. krętorogich, zaliczany do antylop. Pierwotnie występował na całej Saharze: od Mauretanii, Maroka i Algierii aż do Sudanu. Aktualnie adaks należy do najrzadszych antylop. Jego skóra i mięso są bardzo cenione, co przy braku ochrony wywołało spadek liczebności, wobec czego gatunkowi grozi wyginięcie. To jest masywne zwierzę o szeroko rozstawionych, spłaszczonych racicach, ułatwiających chodzenie po piasku. Adaks osiąga wysokość w kłębie od 95 - 112 cm przy masie 65 - 135 kg, długość ciała tej antylopy wynosi 1,50 - 1,75 m, w tym ogon 27 - 35 cm. Ciało pokrywa krótka sierść o jasnym umaszczeniu (zimą szarawe, latem wręcz białe) niezależnie od pyska, gdzie na ciemnym tle występuje biała plama, przypominająca kształtem literę X. Nogi, biodra, brzuch i uszy także są białe. Długie, śrubowato skręcone i lirowato wygięte ku tyłowi rogi występują u osobników obu płci, u samców osiągają 70-85 cm (zanotowany rekord wynosił 109 cm). Adaks żyje w niewielkich stadkach, liczących średnio po 15 do 20 sztuk, prowadzonego poprzez starego samca. Ciąża samicy trwa długookresowo, ponieważ aż 310 - 340 dni, zimą albo inicjalną jesienią rodzi się tylko jedno młode. Antylopy te przebywają wyłącznie w środowisku pustynnym, wędrując w kierunkach zależnych od nieregularnych deszczy, po których pojawia się roślinność stanowiąca pokarm adaksów. Brak wody znoszą idealnie poprzez sporo miesięcy.Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Agrochemia:
Co to jest Agrochemia - edukacja zajmująca się żyznością gleby i zagadnieniami nawożenia adaks co znaczy.
Definicja Albinizm:
Co to jest Brak pigmentacji, wynikający z niezdolności do syntezy melaniny, spowodowany jest nieobecnością dominującego genu, warunkującego syntezę enzymu - tyrozynazy adaks krzyżówka.
Definicja Acetabularia:
Co to jest gigantycznych rozmiarów rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich należący do zielenic. Charakterystyczny jest parasolowaty kształt z wąską nóżką (długości 0,5 to 10cm) i stożkowatym adaks co to jest.
Definicja Allopatryczność:
Co to jest zajwisko opierające na występowaniu populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie wykluczających się obszarach geograficznych, na przykład różnych kontynentach.Treść hasła pochodzi z Wikipedi adaks słownik.

Czym jest Adaks znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: