Słownik adaptor co to znaczy.
Definicja Adaptor. Co znaczy które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez.

Czy przydatne?

Definicja Adaptor

Definicja z ang. Adaptor, z niem. Adapter.

Co to znaczy ADAPTOR: Adaptor, białko adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach przekazywania sygnału. W biologii komórkowej wyraz adaptor ma węższe znaczenie i odnosi się do białek zaangażowanych w mechanizm endocytozy.Treść hasła pochodzi z i udostępniana jest na licencji

Definicja Aktywator:
Co to jest Aktywator to białko, które po związaniu się z DNA powiększa częstość inicjacji transkrypcji z promotora.Treść hasła pochodzi z Wikipedi adaptor.
Definicja Alrauna:
Co to jest Alrauna (z niemieckiego) - korzeń mandragory, któremu przypisywano właściwości magiczne adaptor.
Definicja Aparat Szparkowy:
Co to jest struktury wielokomórkowe pochodzenia epidermalnego roślin wykorzystywane do kontrolowanej zamiany gazowej. Szparki tworzą się we inicjalnych stadiach rozwojowych rośliny, już na zawiązkach pędów adaptor.
Definicja Anemia Sierpowata:
Co to jest dolegliwość genetyczna uwarunkowana genem współdominującym. Hemoglobina typu S w łańcuchu b zamiast kwasu glutaminowego zawiera walinę.właściwość letalna dla homozygot (HbSS),heterozygoty (Hb AS) z adaptor.

Czym jest Adaptor znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: