Słownik allele co to znaczy.
Definicja Allele. Co znaczy miejsce (locus) w parze chromosomów. Każdemu chromosomowi (niezależnie.

Czy przydatne?

Definicja Allele

Definicja z ang. allele, z niem. Allel.

Co to znaczy ALLELE: Allele - alternatywne formy danego genu, zajmujące to samo miejsce (locus) w parze chromosomów. Każdemu chromosomowi (niezależnie od chromosomów X i Y u mężczyzny) odpowiada drugi homologiczny chromosom, dlatego także każdemu genowi odpowiada drugi gen, położony w identycznym miejscu w homologicznym chromosomie. Geny położone w identycznych miejscach w homologicznych chromosomach tytułujemy allelami

Definicja Antykoncepcja:
Co to jest zestaw technik zapobiegających niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego. Skuteczność metod antykoncepcyjnych ustala się w medycynie dzięki parametru Pearla. Parametr ten ustala allele.
Definicja Agrochemia:
Co to jest Agrochemia - edukacja zajmująca się żyznością gleby i zagadnieniami nawożenia allele.
Definicja Adaks:
Co to jest nasomaculatus - gatunek z rodz. krętorogich, zaliczany do antylop. Pierwotnie występował na całej Saharze: od Mauretanii, Maroka i Algierii aż do Sudanu. Aktualnie adaks należy do najrzadszych allele.
Definicja Adrenodoksyna:
Co to jest Adrenodoksyna - białko biorące udział w transporcie elektronów z NADPH na cytochrom P450 w mitochondrium. Adrenodoksyna zawiera jony żelaza powiązane z siarczkami.Treść hasła pochodzi z Wikipedi allele.

Czym jest Allele znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: