Słownik allele co to znaczy.
Definicja Allele. Co znaczy miejsce (locus) w parze chromosomów. Każdemu chromosomowi (niezależnie.

Czy przydatne?

Definicja Allele

Definicja z ang. allele, z niem. Allel.

Co to znaczy ALLELE: Allele - alternatywne formy danego genu, zajmujące to samo miejsce (locus) w parze chromosomów. Każdemu chromosomowi (niezależnie od chromosomów X i Y u mężczyzny) odpowiada drugi homologiczny chromosom, dlatego także każdemu genowi odpowiada drugi gen, położony w identycznym miejscu w homologicznym chromosomie. Geny położone w identycznych miejscach w homologicznych chromosomach tytułujemy allelami

Definicja Acylo-CoA:
Co to jest octan, zwany acetylokoenzymem A. Jest najważniejszym związkiem w oddychaniu tlenowym. W matrycy mitochondrialnej jest włączony w cykl przemian kwasów karboksylowych cyklu cytynowego (cykl Krebsa allele.
Definicja Amensalizm:
Co to jest zależności międzygatunkowych, gdzie obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi. Obecność tego drugiego gatunku dla pierwszego jest obojętna. Odpowiednikiem amensala jest pędzlak allele.
Definicja Anabioza:
Co to jest krańcowego obniżenia aktywności życiowej organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska naturalnego. Można ją zaobserwować u licznych ryb, jej system jest jednak odmienny w różnych allele.
Definicja Akarologia:
Co to jest Akarologia to edukacja o roztoczach (Acarina allele.

Czym jest Allele znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: