Słownik allochoria co to znaczy.
Definicja Allochoria. Co znaczy nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów.

Czy przydatne?

Definicja Allochoria

Definicja z ang. Allochoria, z niem. Allochoria.

Co to znaczy ALLOCHORIA: Allochoria (obcosiewność) - u roślin nasiennych roziewanie nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów allochorii: hydrochoria (poprzez wodę), anemochoria (poprzez wiatr), barochoria (poprzez grawitację), zoochoria (poprzez zwierzęta), na przykład ornitochoria, antropochoria (poprzez człowieka). Rośliny wykształcają regularnie szczególne struktury pozwalające na im obcosiewność.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Adaptor:
Co to jest adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach allochoria.
Definicja Akant:
Co to jest motyw dekoracyjny w formie stylizowanego liścia śródziemnomorskiej rośliny, występujący w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu, potem powtarzany w renesansie, baroku i klasycyzmie.Treść hasła allochoria.
Definicja Acetylokoenzym A:
Co to jest Acetylo-CoA - czynny octan, wysokoenergetyczny organiczny związek chemiczny odgrywający najważniejszą rolę w metabolizmie. Złożona jest z gatunku octanowej związanej kowalencyjnie z koenzymem A. Jest allochoria.
Definicja Antropochoria:
Co to jest jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez człowieka, przypadkowo na przykład przyczepione do ubrania albo celowo na przykład handel.Treść hasła allochoria.

Czym jest Allochoria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: