Słownik allochoria co to znaczy.
Definicja Allochoria. Co znaczy nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów.

Czy przydatne?

Definicja Allochoria

Definicja z ang. Allochoria, z niem. Allochoria.

Co to znaczy ALLOCHORIA: Allochoria (obcosiewność) - u roślin nasiennych roziewanie nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów allochorii: hydrochoria (poprzez wodę), anemochoria (poprzez wiatr), barochoria (poprzez grawitację), zoochoria (poprzez zwierzęta), na przykład ornitochoria, antropochoria (poprzez człowieka). Rośliny wykształcają regularnie szczególne struktury pozwalające na im obcosiewność.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Albinizm:
Co to jest Brak pigmentacji, wynikający z niezdolności do syntezy melaniny, spowodowany jest nieobecnością dominującego genu, warunkującego syntezę enzymu - tyrozynazy allochoria.
Definicja Abzymy:
Co to jest przeciwciała o charakterze enzymatycznym. Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu przejściowego danej reakcji enzymatycznej. Przeciwciało może wtedy związać substrat takiej allochoria.
Definicja Autosomy:
Co to jest Autosomy - wszystkie chromosomy prócz płciowych allochoria.
Definicja Anabolizm:
Co to jest część metabolizmu, która związana jest ze wzrostem tkanek organizmu. Regularnie mechanizmy metaboliczne dzieli się na anaboliczne (wzrostowe) i kataboliczne (powiązane z rozkładem i zanikaniem allochoria.

Czym jest Allochoria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: