Słownik allochoria co to znaczy.
Definicja Allochoria. Co znaczy nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów.

Czy przydatne?

Definicja Allochoria

Definicja z ang. Allochoria, z niem. Allochoria.

Co to znaczy ALLOCHORIA: Allochoria (obcosiewność) - u roślin nasiennych roziewanie nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów allochorii: hydrochoria (poprzez wodę), anemochoria (poprzez wiatr), barochoria (poprzez grawitację), zoochoria (poprzez zwierzęta), na przykład ornitochoria, antropochoria (poprzez człowieka). Rośliny wykształcają regularnie szczególne struktury pozwalające na im obcosiewność.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Alpinarium:
Co to jest Alpinarium - ogród zbudowany ze skał, kamieni i ziemi, gdzie odtwarzane jest górskie środowisko naturalne z wysokogórskimi roślinami allochoria.
Definicja Acetylokoenzym A:
Co to jest Acetylo-CoA - czynny octan, wysokoenergetyczny organiczny związek chemiczny odgrywający najważniejszą rolę w metabolizmie. Złożona jest z gatunku octanowej związanej kowalencyjnie z koenzymem A. Jest allochoria.
Definicja Akant:
Co to jest motyw dekoracyjny w formie stylizowanego liścia śródziemnomorskiej rośliny, występujący w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu, potem powtarzany w renesansie, baroku i klasycyzmie.Treść hasła allochoria.
Definicja Aerator:
Co to jest urządzenie napowietrzające. W rolnictwie służy do spulchniania gleby przez niszczenie jej zaskorupiałej powierzchni. Aeratory użytkowane są również do napowietrzania wody. Ich zadaniem jest pomiędzy allochoria.

Czym jest Allochoria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: