Słownik allochoria co to znaczy.
Definicja Allochoria. Co znaczy nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów.

Czy przydatne?

Definicja Allochoria

Definicja z ang. Allochoria, z niem. Allochoria.

Co to znaczy ALLOCHORIA: Allochoria (obcosiewność) - u roślin nasiennych roziewanie nasion przy użyciu czynników zewnętrznych. Rozróżniami kilka typów allochorii: hydrochoria (poprzez wodę), anemochoria (poprzez wiatr), barochoria (poprzez grawitację), zoochoria (poprzez zwierzęta), na przykład ornitochoria, antropochoria (poprzez człowieka). Rośliny wykształcają regularnie szczególne struktury pozwalające na im obcosiewność.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Aeroby, Tlenowce, Aerobionty, Oksybionty:
Co to jest tlenowce, aerobionty, oksybionty) - wszelakie organizmy wykorzystujące tlen w procesie oddychania jako ostateczny akceptor protonów i elektronów (teoria chemiosmotyczna Mitchella). Oddychanie tlenowe allochoria.
Definicja Aneuploidia:
Co to jest Aneuploidia - brak albo nadmiar jednego albo kilku chromosomów w relacji do liczby podstawowej dla danego gatunku allochoria.
Definicja Aparat Golgiego:
Co to jest jednostka każdego aparatu Golgiego - diktiosom - złożona jest ze stosu cystern i odpączkowujących pęcherzyków. Aparat Golgiego występuje w niemal wszystkich komórkach eukariotycznych. W strukturach allochoria.
Definicja Amniopunkcja:
Co to jest Amniopunkcja - metoda pozwalająca pobrać płyn owodniowy w celu ustalenia kariotypu rozwijającego się zarodka allochoria.

Czym jest Allochoria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: