Słownik allopatryczność co to znaczy.
Definicja Allopatryczność. Co znaczy populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie.

Czy przydatne?

Definicja Allopatryczność

Definicja z ang. Allopatryczność, z niem. Allopatryczność.

Co to znaczy ALLOPATRYCZNOŚĆ: Allopatryczność - zajwisko opierające na występowaniu populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie wykluczających się obszarach geograficznych, na przykład różnych kontynentach.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Allopoliploid:
Co to jest amfiploid) - organizm poliploidalny powstały w konsekwencji skrzyżowania dwóch gatunków i zawierający zdwojone genomy każdego z typów rodzicielskich. Liczba chromosomów w takim mieszańcu jest sumą allopatryczność.
Definicja Abiotyczność:
Co to jest synonim biotyczności, a więc życia. Abiotyczny znaczy martwy, nieożywiony, z kolei biotyczny - żywy. Abiotyczne składniki środowiska tworzą biotop i to są na przykład ziemia, powietrze, woda allopatryczność.
Definicja Amensalizm:
Co to jest zależności międzygatunkowych, gdzie obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi. Obecność tego drugiego gatunku dla pierwszego jest obojętna. Odpowiednikiem amensala jest pędzlak allopatryczność.
Definicja Antybiotyki:
Co to jest substancje chemiczne - naturalne, produkowane poprzez drobnoustroje, lecz również syntetyczne, wytwarzane poprzez człowieka, które są użytkowane w lecznictwie jako leki przeciwdziałające infekcjom allopatryczność.

Czym jest Allopatryczność znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: