Słownik amensalizm co to znaczy.
Definicja Amensalizm. Co znaczy obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi.

Czy przydatne?

Definicja Amensalizm

Definicja z ang. Amensalizm, z niem. Amensalizm.

Co to znaczy AMENSALIZM: Amensalizm- jedna z zależności międzygatunkowych, gdzie obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi. Obecność tego drugiego gatunku dla pierwszego jest obojętna. Odpowiednikiem amensala jest pędzlak - grzyb, który produkując antybiotyk (penicylinę) - ogranicza postęp bakterii. Innymi oddziaływaniami pomiędzy populacjami są: mutualizm allelopatia protokooperacja komensalizmTreść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Allopatryczność:
Co to jest zajwisko opierające na występowaniu populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie wykluczających się obszarach geograficznych, na przykład różnych kontynentach.Treść hasła pochodzi z Wikipedi amensalizm.
Definicja Abiotyczność:
Co to jest synonim biotyczności, a więc życia. Abiotyczny znaczy martwy, nieożywiony, z kolei biotyczny - żywy. Abiotyczne składniki środowiska tworzą biotop i to są na przykład ziemia, powietrze, woda amensalizm.
Definicja Alpinarium:
Co to jest Alpinarium - ogród zbudowany ze skał, kamieni i ziemi, gdzie odtwarzane jest górskie środowisko naturalne z wysokogórskimi roślinami amensalizm.
Definicja Autosomy:
Co to jest Autosomy - wszystkie chromosomy prócz płciowych amensalizm.

Czym jest Amensalizm znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: