Słownik amensalizm co to znaczy.
Definicja Amensalizm. Co znaczy obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi.

Czy przydatne?

Definicja Amensalizm

Definicja z ang. Amensalizm, z niem. Amensalizm.

Co to znaczy AMENSALIZM: Amensalizm- jedna z zależności międzygatunkowych, gdzie obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi. Obecność tego drugiego gatunku dla pierwszego jest obojętna. Odpowiednikiem amensala jest pędzlak - grzyb, który produkując antybiotyk (penicylinę) - ogranicza postęp bakterii. Innymi oddziaływaniami pomiędzy populacjami są: mutualizm allelopatia protokooperacja komensalizmTreść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Antropopresja:
Co to jest ogół działań człowieka (zarówno planowych i przypadkowych) mających wpływ na środowisko przyrodnicze. Antropopresja może być scharakteryzowana przez różną skalę intensywności i zasięgu przestrzennego amensalizm.
Definicja Amfetamina:
Co to jest użytkowane nazwy: benzedryna, psychedryna, perwityna) to jedna z gatunku substancji psychotropowych - związków chemicznych wykazujących działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy. Uwalnia ona amensalizm.
Definicja Absorpcja (Chemia):
Co to jest w rozumieniu inżynierii chemicznej mechanizm transportu masy pomiędzy fazą lotną a ciekłą. Kierunek transportu masy jest z etapy lotnej do ciekłej. W skali przemysłowej absorpcja służy na przykład amensalizm.
Definicja Adaptor:
Co to jest adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach amensalizm.

Czym jest Amensalizm znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: