Słownik amfetamina co to znaczy.
Definicja Amfetamina. Co znaczy perwityna) to jedna z gatunku substancji psychotropowych - związków.

Czy przydatne?

Definicja Amfetamina

Definicja z ang. amphetamine, z niem. Amphetamin.

Co to znaczy AMFETAMINA: Amfetamina (inne użytkowane nazwy: benzedryna, psychedryna, perwityna) to jedna z gatunku substancji psychotropowych - związków chemicznych wykazujących działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy. Uwalnia ona neuroprzekaźniki z zakończeń nerwowych i blokuje ich wychwyt zwrotny, Najsilniej uwalniane są noradrenalina, później dopamina, a najsłabiej serotonina. W konsekwencji tego powiększa się aktywność układu nerwowego, i w skutku pobudzany jest cały organizm. Amfetamina przeważnie przyjmowana jest w formie siarczanu amfetaminy, rzadziej w formie higroskopijnego chlorowodorku, fosforanu czy winianu. Jej stereoizomer, dekstroamfetamina (deksedryna), podwójnie mocniej uwalnia noradrenalinę, jednak czterokrotnie słabiej blokuje jej wychwyt zwrotny

Definicja Achatina:
Co to jest afrykańskich ślimaków lądowych osiagających gigantyczne rozmiary hodowanych niekiedy jako zwierzęta domowe.Achatina achatina Linnaeus, 1758 zwany również Giant African Snail, Agate Snail albo Ghana amfetamina.
Definicja Aktywny Transport Jonów:
Co to jest jonów to jest transport jonów poprzez błony biologiczne na zasadzie transportu aktywnego. Odpowiednikiem aktywnego transportu jonów jest pompa sodowo-potasowa.Treść hasła pochodzi z Wikipedi amfetamina.
Definicja Abzymy:
Co to jest przeciwciała o charakterze enzymatycznym. Uzyskuje się je odpowiadając na antygeny będące analogami stanu przejściowego danej reakcji enzymatycznej. Przeciwciało może wtedy związać substrat takiej amfetamina.
Definicja Aparat Szparkowy:
Co to jest struktury wielokomórkowe pochodzenia epidermalnego roślin wykorzystywane do kontrolowanej zamiany gazowej. Szparki tworzą się we inicjalnych stadiach rozwojowych rośliny, już na zawiązkach pędów amfetamina.

Czym jest Amfetamina znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: