Słownik amfetamina co to znaczy.
Definicja Amfetamina. Co znaczy perwityna) to jedna z gatunku substancji psychotropowych - związków.

Czy przydatne?

Definicja Amfetamina

Definicja z ang. amphetamine, z niem. Amphetamin.

Co to znaczy AMFETAMINA: Amfetamina (inne użytkowane nazwy: benzedryna, psychedryna, perwityna) to jedna z gatunku substancji psychotropowych - związków chemicznych wykazujących działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy. Uwalnia ona neuroprzekaźniki z zakończeń nerwowych i blokuje ich wychwyt zwrotny, Najsilniej uwalniane są noradrenalina, później dopamina, a najsłabiej serotonina. W konsekwencji tego powiększa się aktywność układu nerwowego, i w skutku pobudzany jest cały organizm. Amfetamina przeważnie przyjmowana jest w formie siarczanu amfetaminy, rzadziej w formie higroskopijnego chlorowodorku, fosforanu czy winianu. Jej stereoizomer, dekstroamfetamina (deksedryna), podwójnie mocniej uwalnia noradrenalinę, jednak czterokrotnie słabiej blokuje jej wychwyt zwrotny

Definicja Allopatryczność:
Co to jest zajwisko opierające na występowaniu populacji albo spokrewnionych gatunków na wzajemnie wykluczających się obszarach geograficznych, na przykład różnych kontynentach.Treść hasła pochodzi z Wikipedi amfetamina.
Definicja Akarologia:
Co to jest Akarologia to edukacja o roztoczach (Acarina amfetamina.
Definicja Acydotrofizm:
Co to jest jest naturalne zakwaszanie wód. Występuje przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności sejsmicznej. Wywołany jest przedostawaniem się do wody, kwasów mineralnych z podłoża i przyległych amfetamina.
Definicja Abiotyczność:
Co to jest synonim biotyczności, a więc życia. Abiotyczny znaczy martwy, nieożywiony, z kolei biotyczny - żywy. Abiotyczne składniki środowiska tworzą biotop i to są na przykład ziemia, powietrze, woda amfetamina.

Czym jest Amfetamina znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: