Słownik anabioza co to znaczy.
Definicja Anabioza. Co znaczy organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska.

Czy przydatne?

Definicja Anabioza

Definicja z ang. Anabiosis, z niem. anabiosis.

Co to znaczy ANABIOZA: Anabioza - stan krańcowego obniżenia aktywności życiowej organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska naturalnego. Można ją zaobserwować u licznych ryb, jej system jest jednak odmienny w różnych strefach klimatycznych. W obszarach międzyzwrotnikowych stan anabiozy jest charakterystyczny dla ryb dwudysznych, które zapadając w sen w porze suchej, wykorzystują anabiozę do przetrwania suszy. Zakopane w błocie, wykorzystują do oddychania przekształcony pęcherz pławny, który jest jednak niewiele wydajnym narządem oddechowym i spełnia swą rolę jedynie w stanie spowolnionego metabolizmu. Prapłetwiec może w stanie anabiozy przetrwać kilka lat. W naszej strefie klimatycznej anabiozę obserwuje się u ryb takich jak karaś i lin, które przesypiają niskie temp. zimy zagrzebane na dnie zbiornika. W wyschniętych zbiornikach wodnych w naszej strefie klimatycznej przetrwać potrafi piskorz, zagrzebujący się w tym celu kompletnie w pokładach dennego mułu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Allele:
Co to jest alternatywne formy danego genu, zajmujące to samo miejsce (locus) w parze chromosomów. Każdemu chromosomowi (niezależnie od chromosomów X i Y u mężczyzny) odpowiada drugi homologiczny chromosom anabioza.
Definicja Akarologia:
Co to jest Akarologia to edukacja o roztoczach (Acarina anabioza.
Definicja Agrochemia:
Co to jest Agrochemia - edukacja zajmująca się żyznością gleby i zagadnieniami nawożenia anabioza.
Definicja Autekologia:
Co to jest ekologii zajmujący się badaniem wzajemnych związków między zwierzętami i roślinami, a otoczeniem w jakim się znajdują (środowisko, środowisko nieożywione, środowisko przyrodnicze). W takich anabioza.

Czym jest Anabioza znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: