Słownik anabioza co to znaczy.
Definicja Anabioza. Co znaczy organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska.

Czy przydatne?

Definicja Anabioza

Definicja z ang. Anabiosis, z niem. anabiosis.

Co to znaczy ANABIOZA: Anabioza - stan krańcowego obniżenia aktywności życiowej organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska naturalnego. Można ją zaobserwować u licznych ryb, jej system jest jednak odmienny w różnych strefach klimatycznych. W obszarach międzyzwrotnikowych stan anabiozy jest charakterystyczny dla ryb dwudysznych, które zapadając w sen w porze suchej, wykorzystują anabiozę do przetrwania suszy. Zakopane w błocie, wykorzystują do oddychania przekształcony pęcherz pławny, który jest jednak niewiele wydajnym narządem oddechowym i spełnia swą rolę jedynie w stanie spowolnionego metabolizmu. Prapłetwiec może w stanie anabiozy przetrwać kilka lat. W naszej strefie klimatycznej anabiozę obserwuje się u ryb takich jak karaś i lin, które przesypiają niskie temp. zimy zagrzebane na dnie zbiornika. W wyschniętych zbiornikach wodnych w naszej strefie klimatycznej przetrwać potrafi piskorz, zagrzebujący się w tym celu kompletnie w pokładach dennego mułu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Alkaptonuria:
Co to jest Dolegliwość genetyczna, autosomalna uwarunkowana genem recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu homogentyzynowego anabioza.
Definicja Apoptoza:
Co to jest zaprogramowana zgon komórki - dlatego mechanizmowi usuwane są zużyte albo uszkodzone komórki. Można ją przyrównać do zaplanowanego samobójstwa komórki w organizmie wielokomórkowym mające na uwadze anabioza.
Definicja Anizogamia:
Co to jest Anizogamia to typ rozmnażania płciowego, gdzie obie gamety są ruchliwe i różnią się od siebie wielkością.Treść hasła pochodzi z Wikipedi anabioza.
Definicja Allele Wielokrotne:
Co to jest termin odnosi się do 3 albo większej liczby genów,które występują w 1 locus,czyli mogą zajmować odpowiadające sobie pozycje w parze chromosomów. Zygota może zawierać tylko dwa allele anabioza.

Czym jest Anabioza znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: