Słownik anabioza co to znaczy.
Definicja Anabioza. Co znaczy organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska.

Czy przydatne?

Definicja Anabioza

Definicja z ang. Anabiosis, z niem. anabiosis.

Co to znaczy ANABIOZA: Anabioza - stan krańcowego obniżenia aktywności życiowej organizmu, zazwyczaj odpowiadając na negatywne warunki środowiska naturalnego. Można ją zaobserwować u licznych ryb, jej system jest jednak odmienny w różnych strefach klimatycznych. W obszarach międzyzwrotnikowych stan anabiozy jest charakterystyczny dla ryb dwudysznych, które zapadając w sen w porze suchej, wykorzystują anabiozę do przetrwania suszy. Zakopane w błocie, wykorzystują do oddychania przekształcony pęcherz pławny, który jest jednak niewiele wydajnym narządem oddechowym i spełnia swą rolę jedynie w stanie spowolnionego metabolizmu. Prapłetwiec może w stanie anabiozy przetrwać kilka lat. W naszej strefie klimatycznej anabiozę obserwuje się u ryb takich jak karaś i lin, które przesypiają niskie temp. zimy zagrzebane na dnie zbiornika. W wyschniętych zbiornikach wodnych w naszej strefie klimatycznej przetrwać potrafi piskorz, zagrzebujący się w tym celu kompletnie w pokładach dennego mułu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys anabioza.
Definicja Adrenodoksyna:
Co to jest Adrenodoksyna - białko biorące udział w transporcie elektronów z NADPH na cytochrom P450 w mitochondrium. Adrenodoksyna zawiera jony żelaza powiązane z siarczkami.Treść hasła pochodzi z Wikipedi anabioza.
Definicja Acylo-CoA:
Co to jest octan, zwany acetylokoenzymem A. Jest najważniejszym związkiem w oddychaniu tlenowym. W matrycy mitochondrialnej jest włączony w cykl przemian kwasów karboksylowych cyklu cytynowego (cykl Krebsa anabioza.
Definicja Alkaptonuria:
Co to jest Dolegliwość genetyczna, autosomalna uwarunkowana genem recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu homogentyzynowego anabioza.

Czym jest Anabioza znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: