Słownik anemochoria co to znaczy.
Definicja Anemochoria. Co znaczy roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie.

Czy przydatne?

Definicja Anemochoria

Definicja z ang. Anemochoria, z niem. Anemochoria.

Co to znaczy ANEMOCHORIA: Anemochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie wszystkie rośliny wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład nasiona wyposażone w skrzydełka albo puch.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Arboretum:
Co to jest dendrologiczny (z łaciny arbor - drzewo) - wyodrębniony region, na którym znajduje się zestawienie drzew i krzewów, utrzymywany w celu naukowo-badawczym (na przykład prace nad aklimatyzacją obcych anemochoria.
Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys anemochoria.
Definicja Abiotyczność:
Co to jest synonim biotyczności, a więc życia. Abiotyczny znaczy martwy, nieożywiony, z kolei biotyczny - żywy. Abiotyczne składniki środowiska tworzą biotop i to są na przykład ziemia, powietrze, woda anemochoria.
Definicja Albinizm:
Co to jest Brak pigmentacji, wynikający z niezdolności do syntezy melaniny, spowodowany jest nieobecnością dominującego genu, warunkującego syntezę enzymu - tyrozynazy anemochoria.

Czym jest Anemochoria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: