Słownik antykoncepcja co to znaczy.
Definicja Antykoncepcja. Co znaczy niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego.

Czy przydatne?

Definicja Antykoncepcja

Definicja z ang. contraception, z niem. Empfängnisverhütung.

Co to znaczy ANTYKONCEPCJA: Antykoncepcja - zestaw technik zapobiegających niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego. Skuteczność metod antykoncepcyjnych ustala się w medycynie dzięki parametru Pearla. Parametr ten ustala statystycznie jaki proc. kobiet zajdzie w ciążę przy właściwym stosowaniu danej sposoby poprzez rok. Parametr 100 znaczy, iż sposób jest zupełnie nieskuteczna, zaś parametr 0, iż jest absolutnie efektywna. Jedyną efektywną sposobem antykoncepcji jest abstynencja seksualna. Nawet sterylizacja nie daje 100% pewności, aczkolwiek jej parametr Pearla wynosi 0,04. Sposoby antykoncepcyjne podzielone są na: naturalne, mechaniczne, chemiczne, hormonalne, wkładki domaciczne i pełną sterylizację. Sposoby naturalne (nie będące sensu stricte sposobami antykoncepcyjnymi) polegają na obserwacji ciała kobiety i ustalaniu faz płodności, jest to dni płodnych i niepłodnych. Do zbliżeń dochodzi w momencie niepłodnym. Podzielone są na sposoby jednoobjawowe (przy wyznaczaniu etapy płodnej bierzemy pod uwagę tylko jeden wyznacznik, na przykład temperaturę) i wieloobjawowe

Definicja Acetylocholina:
Co to jest jest mediator neurochemiczny syntetyzowany w neuronach cholinergicznych. Prekursorem acetylocholiny jest cholina, która przenika z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza neuronów. Cholina ulega antykoncepcja.
Definicja Anemochoria:
Co to jest ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie wszystkie rośliny wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład nasiona wyposażone w antykoncepcja.
Definicja Alloploidy:
Co to jest Organizmy zawierające genomy należące do dwóch różnych gatunków antykoncepcja.
Definicja Acylo-CoA:
Co to jest octan, zwany acetylokoenzymem A. Jest najważniejszym związkiem w oddychaniu tlenowym. W matrycy mitochondrialnej jest włączony w cykl przemian kwasów karboksylowych cyklu cytynowego (cykl Krebsa antykoncepcja.

Czym jest Antykoncepcja znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: