Słownik antykoncepcja co to znaczy.
Definicja Antykoncepcja. Co znaczy niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego.

Czy przydatne?

Definicja Antykoncepcja

Definicja z ang. contraception, z niem. Empfängnisverhütung.

Co to znaczy ANTYKONCEPCJA: Antykoncepcja - zestaw technik zapobiegających niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego. Skuteczność metod antykoncepcyjnych ustala się w medycynie dzięki parametru Pearla. Parametr ten ustala statystycznie jaki proc. kobiet zajdzie w ciążę przy właściwym stosowaniu danej sposoby poprzez rok. Parametr 100 znaczy, iż sposób jest zupełnie nieskuteczna, zaś parametr 0, iż jest absolutnie efektywna. Jedyną efektywną sposobem antykoncepcji jest abstynencja seksualna. Nawet sterylizacja nie daje 100% pewności, aczkolwiek jej parametr Pearla wynosi 0,04. Sposoby antykoncepcyjne podzielone są na: naturalne, mechaniczne, chemiczne, hormonalne, wkładki domaciczne i pełną sterylizację. Sposoby naturalne (nie będące sensu stricte sposobami antykoncepcyjnymi) polegają na obserwacji ciała kobiety i ustalaniu faz płodności, jest to dni płodnych i niepłodnych. Do zbliżeń dochodzi w momencie niepłodnym. Podzielone są na sposoby jednoobjawowe (przy wyznaczaniu etapy płodnej bierzemy pod uwagę tylko jeden wyznacznik, na przykład temperaturę) i wieloobjawowe

Definicja Akarologia:
Co to jest Akarologia to edukacja o roztoczach (Acarina antykoncepcja.
Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys antykoncepcja.
Definicja Antykodon:
Co to jest Antykodon - trójka nukleotydów w tRNA tworząca komplementarne pary z odpowiednim kodonem w mRNA antykoncepcja.
Definicja Aeroby, Tlenowce, Aerobionty, Oksybionty:
Co to jest tlenowce, aerobionty, oksybionty) - wszelakie organizmy wykorzystujące tlen w procesie oddychania jako ostateczny akceptor protonów i elektronów (teoria chemiosmotyczna Mitchella). Oddychanie tlenowe antykoncepcja.

Czym jest Antykoncepcja znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: