Słownik antykoncepcja co to znaczy.
Definicja Antykoncepcja. Co znaczy niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego.

Czy przydatne?

Definicja Antykoncepcja

Definicja z ang. contraception, z niem. Empfängnisverhütung.

Co to znaczy ANTYKONCEPCJA: Antykoncepcja - zestaw technik zapobiegających niezaplanowanemu poczęciu dziecka w czasie relacji płciowego. Skuteczność metod antykoncepcyjnych ustala się w medycynie dzięki parametru Pearla. Parametr ten ustala statystycznie jaki proc. kobiet zajdzie w ciążę przy właściwym stosowaniu danej sposoby poprzez rok. Parametr 100 znaczy, iż sposób jest zupełnie nieskuteczna, zaś parametr 0, iż jest absolutnie efektywna. Jedyną efektywną sposobem antykoncepcji jest abstynencja seksualna. Nawet sterylizacja nie daje 100% pewności, aczkolwiek jej parametr Pearla wynosi 0,04. Sposoby antykoncepcyjne podzielone są na: naturalne, mechaniczne, chemiczne, hormonalne, wkładki domaciczne i pełną sterylizację. Sposoby naturalne (nie będące sensu stricte sposobami antykoncepcyjnymi) polegają na obserwacji ciała kobiety i ustalaniu faz płodności, jest to dni płodnych i niepłodnych. Do zbliżeń dochodzi w momencie niepłodnym. Podzielone są na sposoby jednoobjawowe (przy wyznaczaniu etapy płodnej bierzemy pod uwagę tylko jeden wyznacznik, na przykład temperaturę) i wieloobjawowe

Definicja Acetylocholina:
Co to jest jest mediator neurochemiczny syntetyzowany w neuronach cholinergicznych. Prekursorem acetylocholiny jest cholina, która przenika z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza neuronów. Cholina ulega antykoncepcja.
Definicja Abioseton:
Co to jest także tryptonem to zawiesina rozłożystych szczątków organicznych i nieorganicznych z wietrzejących skał. Nadmiar tej zawiesiny skutkuje zmętnienie wody, która ogranicza jej przezroczystość antykoncepcja.
Definicja Arboretum:
Co to jest dendrologiczny (z łaciny arbor - drzewo) - wyodrębniony region, na którym znajduje się zestawienie drzew i krzewów, utrzymywany w celu naukowo-badawczym (na przykład prace nad aklimatyzacją obcych antykoncepcja.
Definicja Akant:
Co to jest motyw dekoracyjny w formie stylizowanego liścia śródziemnomorskiej rośliny, występujący w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu, potem powtarzany w renesansie, baroku i klasycyzmie.Treść hasła antykoncepcja.

Czym jest Antykoncepcja znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: