Słownik białka co to znaczy.
Definicja Białka. Co znaczy połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi. Synteza białek dzieje się w.

Czy przydatne?

Definicja Białka

Definicja z ang. proteins, z niem. Proteine.

Co to znaczy BIAŁKA: Białko - naturalny polipeptyd a więc polimer aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi. Synteza białek dzieje się w szczególnych organellach komórkowych zwanych rybosomami. Zwykle liczba reszt aminokwasowych pojedynczego łańcucha polipeptydowego białka jest większa niż 100, a cała cząsteczka może być zbudowana z wielu łańcuchów polipeptydowych (podjednostek). Kluczowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład białek są C, O, H, N, S, również P, i niekiedy jony Mn, Zn, Mg, Fe, Cu, Co i inne. Skład ten nie pokrywa się ze składem aminokwasów. Wynika to stąd, iż przewarzająca część białek ma dołączone do reszt aminokwasowych różne inne cząsteczki. Regułą jest przyłączanie cukrów, a ponadto kowalencyjnie albo dzięki wiązań wodorowych dołączane może być sporo różnych związków organicznych pełniących funkcje koenzymów i jony metali

Definicja Butwienie:
Co to jest Butwienie - rozkład szczątek roślinnych wywołane działaniem bakterii i grzybów w obecności tlenu białka.
Definicja Baramin:
Co to jest terminologii kreacjonistycznej stworzony rodzaj. Baramin w założeniu ma być w kreacjonizmie przykładem podstawowej jednostki systematycznej. Do kreacjonizmu został wprowadzony poprzez Franka L białka.
Definicja Babie Lato:
Co to jest pajęcze, które w pogodne dni jesienne unoszą się w powietrzu. Na tych cienkich nitkach pająki, które je uprzędły, przenoszą się na większe odległości osiągając przy tym niekiedy znaczący pułap białka.
Definicja Blastocel:
Co to jest angielskiego: blastocel) - jama blastuli wypełniona płynem, pojawiająca się w rezultacie bruzdkowania. Jama ciała powstała w procesie gastrulacji poprzez wpuklenie się do wnętrza jednej części białka.

Czym jest Białka znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: