Słownik biofilm co to znaczy.
Definicja Biofilm. Co znaczy macierzy zewnątrzkomórkowych polimerów wykazujących umiejętność.

Czy przydatne?

Definicja Biofilm

Definicja z ang. biofilm, z niem. Biofilm.

Co to znaczy BIOFILM: Biofilm to jest trójwymiarowa kolonia bakterii zawartych w macierzy zewnątrzkomórkowych polimerów wykazujących umiejętność adhezji do powierzchni stałych i do siebie nawzajem. Formowanie się matrycy biofilmu ma na celu ochronę mikroorganizmów (tworzących biofilm) przed degradacyjną działalnością czynników środowiskowych. Zwarta struktura biofilmu jest bardzo trudna do usunięcia, dlatego także mycie i dezynfekcja są istotnymi czynnikami mającymi na celu zapobieganie akumulacji materii mikrobiologicznej.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Bionika:
Co to jest zajmująca się wykorzystywaniem mechanizmów biologicznych w technice (w szczególności w automatyce) i budowaniem urządzeń technicznych na wzór organizmów żywych. Stara się poznawać i zastosować biofilm co znaczy.
Definicja Biosfera:
Co to jest Biosfera (zobacz bio) - strefa kuli ziemskiej zamieszkana poprzez organizmy żywe.Treść hasła pochodzi z Wikipedi biofilm krzyżówka.
Definicja Białka Adhezyjne, Adhezyny:
Co to jest odmiennie adhezyny - białka uczestniczące w przyleganiu komórek do siebie. 1. W organizmach wielokomórkowych to są białka należące do nadrodziny białek immunoglobulinopodobnych, uczestniczące w biofilm co to jest.
Definicja Benzfetamina:
Co to jest Benzyl-N,a-dimetylobenzeneetanamina (C17H21N) - lek odchudzający z gatunku fenetylamin o działaniu stymulującym, sprzedawany w stanach zjednoczonych ameryki pod nazwą handlową Didrex. W działaniu i biofilm słownik.

Czym jest Biofilm znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: