Słownik biologia co to znaczy.
Definicja Biologia. Co znaczy chemicznych, do których można wykorzystać ustalenie "żywy".

Czy przydatne?

Definicja Biologia

Definicja z ang. Biology, z niem. Biologie.

Co to znaczy BIOLOGIA: Biologia to edukacja przyrodnicza o układach fizyko-chemicznych, do których można wykorzystać ustalenie "żywy", o życiu, ich pochodzeniu, rozwoju osobniczym, ewolucji, zależnościach pomiędzy nimi, a również o powiązaniach pomiędzy nimi i środowiskiem. Biologia stara się, używając metod naukowych, formułować ogólne prawa dotyczące wszelkich przejawów życia. Biologia to termin wprowadzony w 1802 roku niezależnie poprzez dwóch przyrodników: Gottfrieda Reinholda Treviranusa i Jeana Baptiste Lamarcka w odniesiemiu do gałęzi edukacji zajmującej się organizmami żywymi; w wieku XX do obiektów zainteresowania biologii dołączyły wirusy, które trudno nazwać organizmami, lecz raczej układami fizyko-chemicznymi, do których można wykorzystać ustalenie "żywy". Biologia zajmuje się życiem i jego przejawami na różnych poziomach jego organizacji

Definicja Beztkankowce:
Co to jest Beztkankowce - podkrólestwo w obrębie królestwie zwierząt, grupuje zwierzęta, które w swoim rozwoju nie wykształciły tkanek biologia.
Definicja Bionika:
Co to jest zajmująca się wykorzystywaniem mechanizmów biologicznych w technice (w szczególności w automatyce) i budowaniem urządzeń technicznych na wzór organizmów żywych. Stara się poznawać i zastosować biologia.
Definicja Biologiczna Koncepcja Gatunku:
Co to jest w okresie i przestrzeni. Szeroko rozprzestrzenione gatunki mogą obejmować populacje leżące na krańcach zasięgów i zachowujące się w relacji do innych populacji jak gatunki, mimo iż są połączone z biologia.
Definicja Brzeg Blaszki:
Co to jest Odznacza się liście całobrzegie, karbowane, faliste, ząbkowane, piłkowane, dwukrotnie piłkowane, przęsione, kolczaste i inne biologia.

Czym jest Biologia znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: