Słownik blastocel co to znaczy.
Definicja Blastocel. Co znaczy wypełniona płynem, pojawiająca się w rezultacie bruzdkowania. Jama.

Czy przydatne?

Definicja Blastocel

Definicja z ang. blastocoele, z niem. Blastocoel.

Co to znaczy BLASTOCEL: Blastocel (z angielskiego: blastocel) - jama blastuli wypełniona płynem, pojawiająca się w rezultacie bruzdkowania. Jama ciała powstała w procesie gastrulacji poprzez wpuklenie się do wnętrza jednej części blastuli, wypełniona płynem wydzielanym poprzez blastomery (komórki zarodka powstałe w rezultacie bruzdkowania). Blastocel otwiera się na zewnątrz otworem zwanym pragębą (blastoporem), znajdującym się w miejscu, gdzie rozpoczęła się gastrulacja. Od pragęby rozrasta się prajelito, początkowo stanowiące wąską szczelinę, które etapowo wypiera blastocel. U zwierząt dwuwarstwowych blastocel jest jedyną jamą ciała i występuje tylko w rozwoju zarodkowym. Zwierzęta trójwarstwowe mają blastocel i celomę.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Biocybernetyka:
Co to jest Biocybernetyka - dział cybernetyki zajmujący się badaniem mechanizmów sterowania w układach biologicznych i sprzężeń między tymi procesami a środowiskiem.Treść hasła pochodzi z Wikipedi blastocel co znaczy.
Definicja Błonica:
Co to jest Dolegliwość zakaźna, najcześciej występująca u dzieci, spowodowana poprzez maczugowiec błonicy (z łaciny Corynebacterium diphteriae). Kluczowym faktorem chorobotwórczym jest produkowany, poprzez nie blastocel krzyżówka.
Definicja Biomatematyka:
Co to jest dziedziną z pogranicza biologii i matematyki, zajmującą się postępem metod matematycznych na potrzeby biologii i zastosowaniem matematyki do badań biologicznych.Treść hasła pochodzi z Wikipedii blastocel co to jest.
Definicja Bionika:
Co to jest zajmująca się wykorzystywaniem mechanizmów biologicznych w technice (w szczególności w automatyce) i budowaniem urządzeń technicznych na wzór organizmów żywych. Stara się poznawać i zastosować blastocel słownik.

Czym jest Blastocel znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: