Słownik błonica co to znaczy.
Definicja Błonica. Co znaczy dzieci, spowodowana poprzez maczugowiec błonicy (z łaciny.

Czy przydatne?

Definicja Błonica

Definicja z ang. Diphtheria, z niem. Diphtherie.

Co to znaczy BŁONICA: Błonica. Dolegliwość zakaźna, najcześciej występująca u dzieci, spowodowana poprzez maczugowiec błonicy (z łaciny Corynebacterium diphteriae). Kluczowym faktorem chorobotwórczym jest produkowany, poprzez nie wszystkie szczepy tych bakterii, jad, toksyna błonnicza. W Polsce wprowadzono obligatoryjne szczepienia ochronne (w formie szczepionki Di-Per-Te, DPT/DTP)

Definicja Biofilm:
Co to jest trójwymiarowa kolonia bakterii zawartych w macierzy zewnątrzkomórkowych polimerów wykazujących umiejętność adhezji do powierzchni stałych i do siebie nawzajem. Formowanie się matrycy biofilmu ma na błonica co to jest.
Definicja Bentos:
Co to jest organizmów: roślinnych (fitobentos) i zwierzęcych (zoobentos) zasiedlajacych dno zbiorników wodnych (bental). Skład gatunkowy i liczebność bentosu zależy od różnorodnych czynników biotycznych i błonica definicja.
Definicja Bioakustyka:
Co to jest Bioakustyka, dział zajmujący się wpływem fal akustycznych na organizmy żywe błonica co znaczy.
Definicja Bioindykacja:
Co to jest sposób ocena stanu środowiska, poziomu zanieczyszczeń, opierając się na badania reakcji organizmów żywych stenotypowych (organizmów wskażnikowych) na zmiany.Treść hasła pochodzi z Wikipedi błonica słownik.

Czym jest Błonica znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: