Słownik chaparral co to znaczy.
Definicja Chaparral. Co znaczy zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej.

Czy przydatne?

Definicja Chaparral

Definicja z ang. Chaparral, z niem. Chaparral.

Co to znaczy CHAPARRAL: Chaparral [wym. czaparal; z hiszp. chaparro - niski] - zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej (zachodnia część USA - Kalifornia, północny Meksyk), przypominającą wyglądem makię. To jest zbiorowisko wtórne, porastające tereny poprzednio zajęte poprzez las wiecznie zielony twardolistny. Tworzą ją raczej twardolistne rośliny krzewiaste: wawrzyny, wrzosowate, karłowate dęby, robinie, również kaktusy. Rośliny tworzące chaparral odznaczają się sporą zawartością olejków eterycznych, czyli łatwopalnością, efektem tego są liczne pożary, występujące w szczególności w Kalifornii w porze suchej.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Chromosomy politeniczne:
Co to jest politeniczne - chromosomy olbrzymie - powstają w rezultacie kilkakrotnej replikacji chromosomowego DNA bez rozchodzenia się stworzonych chromatyd. /na przykładchromosomy występujące w śliniankach CHAPARRAL.
Definicja Chiralność:
Co to jest cheír - ręka) to topologiczna własność par dowolnych obiektów geometrycznych polegająca na tym, iż obiekty te nie są tożsame, ale można je przekształcić jedne w drugie przez rzut poprzez płaszczyznę CHAPARRAL.
Definicja Chłonność naturalna:
Co to jest Chłonność naturalna to max. liczba turystów, którzy mogą znaleźć się na danym terenie bez powodowania zmian degradacyjnych w jego środowisku.Treść hasła pochodzi z Wikipedi CHAPARRAL.
Definicja Cebula:
Co to jest Cebula - przekształcony podziemny pęd o funkcji spichrzowej i przetrwalnikowej charakteryzujący się CHAPARRAL.

Czym jest Chaparral znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: