Słownik chaparral co to znaczy.
Definicja Chaparral. Co znaczy zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej.

Czy przydatne?

Definicja Chaparral

Definicja z ang. Chaparral, z niem. Chaparral.

Co to znaczy CHAPARRAL: Chaparral [wym. czaparal; z hiszp. chaparro - niski] - zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej (zachodnia część USA - Kalifornia, północny Meksyk), przypominającą wyglądem makię. To jest zbiorowisko wtórne, porastające tereny poprzednio zajęte poprzez las wiecznie zielony twardolistny. Tworzą ją raczej twardolistne rośliny krzewiaste: wawrzyny, wrzosowate, karłowate dęby, robinie, również kaktusy. Rośliny tworzące chaparral odznaczają się sporą zawartością olejków eterycznych, czyli łatwopalnością, efektem tego są liczne pożary, występujące w szczególności w Kalifornii w porze suchej.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Chloroza:
Co to jest Chloroza - dolegliwość roślin związana z zahamowaniem syntezy chlorofilu. Jej powodem mogą być niedobory nie wszystkich pierwiastków chemicznych.Treść hasła pochodzi z Wikipedi chaparral co znaczy.
Definicja Czynniki Fizykochemiczne:
Co to jest fizykochemiczne - to przedmioty fizykochemiczne środowiska, takie jak: temp., światło, poziom radiacji, woda, tlen, dwutlenek węgla, sole mineralne. Impulsy fizykochemiczne mają wpływ na liczebność chaparral krzyżówka.
Definicja Chów Wsobny:
Co to jest angielskiego: inbred) - odmiennie krzyżowanie krewniacze . Chów wsobny bazuje na krzyżowaniu się blisko spokrewnionych osobników. W naturalnych populacjach jest zazwyczaj rezultatem pomniejszenia chaparral co to jest.
Definicja Chromatyna:
Co to jest fundamentalny składnik chromosomów zbudowany raczej z DNA - kwasu deoksyrybonukleinowego, decydującego o ich roli w dziedziczeniu, i z białek zasadowych — histonów i licznych białek kwaśnych. 4 typy chaparral słownik.

Czym jest Chaparral znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: