Słownik chaparral co to znaczy.
Definicja Chaparral. Co znaczy zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej.

Czy przydatne?

Definicja Chaparral

Definicja z ang. Chaparral, z niem. Chaparral.

Co to znaczy CHAPARRAL: Chaparral [wym. czaparal; z hiszp. chaparro - niski] - zimozielona formacja roślinna występująca w Ameryce Północnej (zachodnia część USA - Kalifornia, północny Meksyk), przypominającą wyglądem makię. To jest zbiorowisko wtórne, porastające tereny poprzednio zajęte poprzez las wiecznie zielony twardolistny. Tworzą ją raczej twardolistne rośliny krzewiaste: wawrzyny, wrzosowate, karłowate dęby, robinie, również kaktusy. Rośliny tworzące chaparral odznaczają się sporą zawartością olejków eterycznych, czyli łatwopalnością, efektem tego są liczne pożary, występujące w szczególności w Kalifornii w porze suchej.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Choroba Von Gierkiego:
Co to jest Gierkiego (ch.spichrzania) - autosomalna, uwarunkowana genem recesywnym. Brak dominującego genu odpowiedzialnego za syntezę enzymu -galaktozo-6-fosfatazy, który rozkłada glikogen do glukozy chaparral co to jest.
Definicja C/EBP (CBF), Czynniki Transkrypcyjne C/EBP:
Co to jest impulsy transkrypcyjne C/EBP albo białka wiążące się z sekwencja CCAAT (z angielskiego: CCAAT enhancer binding proteins, CCAAT binding factor). impulsy transkrypcyjne kręgowców wiążące się z chaparral definicja.
Definicja Cytochromy:
Co to jest białek występujących w matrix mitochondrianej i uczestniczących w transporcie elektronów w procesie fosforylacji oksydacyjnej. W mikrosomach Cytochrom P450 uczestniczy w procesie metabolizmu chaparral co znaczy.
Definicja Czarny Dąb (Dąb Kopalny, Polski Heban):
Co to jest kopalny, polski heban). Tymi nazwami ustala się drewno dębów przebywających w ziemi albo pod wodą od kilkuset do nawet kilkunastu tys. lat. Drewno dębowe zawiera garbniki które reagują z solami chaparral słownik.

Czym jest Chaparral znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: