Słownik chromoplasty co to znaczy.
Definicja Chromoplasty. Co znaczy fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty.

Czy przydatne?

Definicja Chromoplasty

Definicja z ang. Chromoplast, z niem. Chromoplast.

Co to znaczy CHROMOPLASTY: Chromoplasty - barwne plastydy, nieaktywne w procesie fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty ksantofil i czerwony karoten. Nadają barwę kwiatom, owocom, a czasem rówież korzeniom (na przykład marchwi). Chromoplasty mogą powstawać z proplastydów, chloroplastów i leukoplastów. Powstawanie chromoplastów z chloroplastów jest zjewiskiem leżącym u podłoża tak zwany "dojrzewania" owoców (na przykład pomidorów czy jabłek).Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Chromosom akrocentryczny:
Co to jest Chromosom akrocentryczny to taki chromosom, gdzie centromer położony jest blisko końca chromatyd CHROMOPLASTY.
Definicja Chromosomy homologiczne:
Co to jest Chromosomy homologiczne - pary chromosomów w zespole diploidalnym mają ten sam kształt i rozmiar.Jeden chromosom w parze pochodzi od ojca drugi od matki CHROMOPLASTY.
Definicja Chromosomy potomne:
Co to jest Chromosomy potomne - powstają z chromatydy z połową centromeru CHROMOPLASTY.
Definicja Choroba Heinego-Medina:
Co to jest Medina - wirusowa dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez wirus polio (wirus zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego). Nazwa tej dolegliwości wywodzi się od nazwisk dwóch niemieckich uczonych CHROMOPLASTY.

Czym jest Chromoplasty znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: