Słownik chromoplasty co to znaczy.
Definicja Chromoplasty. Co znaczy fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty.

Czy przydatne?

Definicja Chromoplasty

Definicja z ang. Chromoplast, z niem. Chromoplast.

Co to znaczy CHROMOPLASTY: Chromoplasty - barwne plastydy, nieaktywne w procesie fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty ksantofil i czerwony karoten. Nadają barwę kwiatom, owocom, a czasem rówież korzeniom (na przykład marchwi). Chromoplasty mogą powstawać z proplastydów, chloroplastów i leukoplastów. Powstawanie chromoplastów z chloroplastów jest zjewiskiem leżącym u podłoża tak zwany "dojrzewania" owoców (na przykład pomidorów czy jabłek).Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Centriola:
Co to jest Centriola - organellum komórkowe biorące udział w wytwarzaniu wrzeciona kariokinetycznego, odgrywające istotną rolę w trakcie podziałów komórkowych chromoplasty co to jest.
Definicja Crossing Over:
Co to jest Crossing over - zdarzenie zachodzące w trakcie I podziału mejotycznego opierające na zamianie chromatyd chromosomów homologicznych.Stwarza sposobność rekombinacji cech chromoplasty definicja.
Definicja Cekotrofia:
Co to jest dwuetapowa sposób trawienia pokarmu charakterystyczna dla zajęczaków. Bazuje na połykaniu (koprofagii) bez żucia odchodów wydalonych w nocy (to są tak zwany odchody nocne - miękkie i otoczone śluzem chromoplasty co znaczy.
Definicja Cecha:
Co to jest cecha (fenotypowa) organizmu:biochemiczna,anatomiczna,psychiczna. U jej podłoża leży wiadomość genetyczna,której realizacja zależy jednak od warunków środowiska. Cechę możemy określić jako chromoplasty słownik.

Czym jest Chromoplasty znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: