Słownik chromoplasty co to znaczy.
Definicja Chromoplasty. Co znaczy fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty.

Czy przydatne?

Definicja Chromoplasty

Definicja z ang. Chromoplast, z niem. Chromoplast.

Co to znaczy CHROMOPLASTY: Chromoplasty - barwne plastydy, nieaktywne w procesie fotosyntezy. Zawierają one barwniki karotenoidowe - żółty ksantofil i czerwony karoten. Nadają barwę kwiatom, owocom, a czasem rówież korzeniom (na przykład marchwi). Chromoplasty mogą powstawać z proplastydów, chloroplastów i leukoplastów. Powstawanie chromoplastów z chloroplastów jest zjewiskiem leżącym u podłoża tak zwany "dojrzewania" owoców (na przykład pomidorów czy jabłek).Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Cebula:
Co to jest Cebula - przekształcony podziemny pęd o funkcji spichrzowej i przetrwalnikowej charakteryzujący się chromoplasty co znaczy.
Definicja Choroba Parkinsona:
Co to jest Dolegliwość Parkinsona - autosomalna,uwarunkowana genem dominującym. U osób chorych zahamowany jest mechanizm syntezy neurotransmiterów w pewnych fragmentach mózgowia chromoplasty krzyżówka.
Definicja Chloroplast:
Co to jest otoczona podwójną błoną białkowo-lipidową organella komórkowa roślin i eukariotycznych glonów, gdzie zachodzi mechanizm fotosyntezy. Chloroplasty zawierają zielony barwnik chlorofil i dzięki niemu chromoplasty co to jest.
Definicja Chromatyna Płciowa:
Co to jest Chromatyna płciowa - chromatyna płciowa X (ciałko Barra) - płaskowypukła grudka chromatyny, położona przy błonie jądrowej komórek kobiecych,mających powyżej jeden chromosom płciowy X chromoplasty słownik.

Czym jest Chromoplasty znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: