Słownik cierń co to znaczy.
Definicja Cierń. Co znaczy chroniące rośliny przed zjedzeniem poprzez zwierzęta roślinożerne.

Czy przydatne?

Definicja Cierń

Definicja z ang. Thorn, z niem. Dorn.

Co to znaczy CIERŃ: Wyrostki roślinne o szydłowatym kształcie, ostro zakończone, chroniące rośliny przed zjedzeniem poprzez zwierzęta roślinożerne; będące przekształconymi liśćmi (ciernie pochodzenia liściowego na przykład u berberysu i kaktusów) albo pędowego (na przykład tarniny i grochodrzewu) i rzadziej z przekształconych przylistków (na przykład nie wszystkich wilczomleczowatych). U nie wszystkich palm powstają także ciernie pochodzenia korzeniowego (rzadkość)

Definicja Chów Wsobny:
Co to jest angielskiego: inbred) - odmiennie krzyżowanie krewniacze . Chów wsobny bazuje na krzyżowaniu się blisko spokrewnionych osobników. W naturalnych populacjach jest zazwyczaj rezultatem pomniejszenia cierń.
Definicja Chloroplast:
Co to jest otoczona podwójną błoną białkowo-lipidową organella komórkowa roślin i eukariotycznych glonów, gdzie zachodzi mechanizm fotosyntezy. Chloroplasty zawierają zielony barwnik chlorofil i dzięki niemu cierń.
Definicja Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych:
Co to jest Gatunków Zagrożonych - publikowana poprzez IUCN spis zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. Ostatnie wydanie (rok 2000) Czerwonej Księgi zawiera lista 5400 gatunków zwierząt i prawie cierń.
Definicja Chiralność:
Co to jest cheír - ręka) to topologiczna własność par dowolnych obiektów geometrycznych polegająca na tym, iż obiekty te nie są tożsame, ale można je przekształcić jedne w drugie przez rzut poprzez płaszczyznę cierń.

Czym jest Cierń znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: