Słownik cierń co to znaczy.
Definicja Cierń. Co znaczy chroniące rośliny przed zjedzeniem poprzez zwierzęta roślinożerne.

Czy przydatne?

Definicja Cierń

Definicja z ang. Thorn, z niem. Dorn.

Co to znaczy CIERŃ: Wyrostki roślinne o szydłowatym kształcie, ostro zakończone, chroniące rośliny przed zjedzeniem poprzez zwierzęta roślinożerne; będące przekształconymi liśćmi (ciernie pochodzenia liściowego na przykład u berberysu i kaktusów) albo pędowego (na przykład tarniny i grochodrzewu) i rzadziej z przekształconych przylistków (na przykład nie wszystkich wilczomleczowatych). U nie wszystkich palm powstają także ciernie pochodzenia korzeniowego (rzadkość)

Definicja Czarny Dąb (Dąb Kopalny, Polski Heban):
Co to jest kopalny, polski heban). Tymi nazwami ustala się drewno dębów przebywających w ziemi albo pod wodą od kilkuset do nawet kilkunastu tys. lat. Drewno dębowe zawiera garbniki które reagują z solami cierń co znaczy.
Definicja Chlamydia Trachomati:
Co to jest trachomatis - jest głównym epidemiologicznie i klinicznie gatunkiem Chlamydia. Różne szczepy są czynnikami etiologicznymi wielu zespołów chorobowych. Szerzy się z człowieka na człowieka drogą płciową cierń krzyżówka.
Definicja Cholera:
Co to jest zaraźliwa dolegliwość zakaźna przewodu pokarmowego, której powodem jest spożycie pokarmu albo wody skażonej Gram-ujemną bakterią - przecinkowcem cholery (Vibrio cholerae). Bakteria występuje w dwóch cierń co to jest.
Definicja Choroba Von Gierkiego:
Co to jest Gierkiego (ch.spichrzania) - autosomalna, uwarunkowana genem recesywnym. Brak dominującego genu odpowiedzialnego za syntezę enzymu -galaktozo-6-fosfatazy, który rozkłada glikogen do glukozy cierń słownik.

Czym jest Cierń znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: