Słownik cites co to znaczy.
Definicja CITES. Co znaczy Międzynarodowa Konwencja o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem.

Czy przydatne?

Definicja CITES

Definicja z ang. CITES, z niem. CITES.

Co to znaczy CITES: Convention International of Trade of Endangered Species - Międzynarodowa Konwencja o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem, Konwencja Waszyngtońska, międzynarodowy układ kontrolujący handel wieloma gatunkami roślin i zwierząt i produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Został podpisany w 1973 roku, z kolei wszedł w życie w 1975 roku. Kluczowym celem tego traktatu jest kontrola, zredukowanie albo całkowita eliminacja handlu tymi gatunkami, których liczba albo stan sugerują, iż dalsza ich eksploatacja w naturalnym środowisku byłaby szkodliwa dla przetrwania tego gatunku. CITES przyczynił się do między innymi do całkowitego zakazu handlu rogami nosorożców czy kłami słoni. Aktualnie traktat CITES jest uznawany poprzez 150 państw na całym świecie.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Chiralność:
Co to jest cheír - ręka) to topologiczna własność par dowolnych obiektów geometrycznych polegająca na tym, iż obiekty te nie są tożsame, ale można je przekształcić jedne w drugie przez rzut poprzez płaszczyznę cites.
Definicja Choroba Taya I Sachsa (Ch. Spichrzania):
Co to jest Sachsa (ch. spichrzania) - autosomalna, uwarunkowana genem recesywnym. Dolegliwość dziedziczna, o charakterze recesywnym, występująca raczej pośród Żydów aszkenazyjskich. Charakteryzuje się brakiem cites.
Definicja Cytologia:
Co to jest Biologia komórki (z gr. kytos i logos) to jest edukacja o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych - komórkach. Cytologia jest blisko związana z edukacją o cites.
Definicja Chromosomy Płciowe:
Co to jest Chromosomy płciowe (allosomy) - chromosomy warunkujące płeć.przeważnie inaczej wykształcone u osobników kobiecych i męskich cites.

Czym jest CITES znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: