Słownik cytogenetyka co to znaczy.
Definicja Cytogenetyka. Co znaczy cytomorfologicznymi Zajmuje się zarówno liczbą i kształtem.

Czy przydatne?

Definicja Cytogenetyka

Definicja z ang. cytogenetics, z niem. Zytogenetik.

Co to znaczy CYTOGENETYKA: Cytogenetyka - dział genetyki badający chromosomy sposobami cytomorfologicznymi Zajmuje się zarówno liczbą i kształtem chromosomów,gdzie zawarty jest materiał genetyczny,jak i jego przekazywaniem w procesie mitozy i mejozy i określaniem nieprawidłowości chromosomalnych u osobników

Definicja cDNA, komplementarny DNA:
Co to jest komplementarny DNA, z angielskiego: complementary DNA) — DNA uzyskany przez odwrotną transkrypcję na matrycy mRNA uzyskanego z komórki. Nazwę tą nosi zarówno pojedyncza cząsteczka, jak i cała CYTOGENETYKA.
Definicja Ciąża przedłużona:
Co to jest rodzaj diapauzy, a więc chwilowego zahamowania rozwoju zarodków, spotykany u kręgowców, prawdopodobniej jako ochrona poprzez drapieżnikami albo niesprzyjającymi uwarunkowaniami środowiska CYTOGENETYKA.
Definicja Cudzożywność:
Co to jest sposób odżywiania zwierząt, protistów zwierzęcych, grzybów, bakterii pasożytniczych i saprofitycznych i roślin pasożytniczych. Cudzożywność bazuje na pobieraniu gotowych związków organicznych (w CYTOGENETYKA.
Definicja Centriola:
Co to jest Centriola - organellum komórkowe biorące udział w wytwarzaniu wrzeciona kariokinetycznego, odgrywające istotną rolę w trakcie podziałów komórkowych CYTOGENETYKA.

Czym jest Cytogenetyka znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: