Słownik cytotoksyczność co to znaczy.
Definicja Cytotoksyczność. Co znaczy toksyczność różnych substanicji i różnego rodzaju komórek.

Czy przydatne?

Definicja Cytotoksyczność

Definicja z ang. cytotoxicity, z niem. Zytotoxizität.

Co to znaczy CYTOTOKSYCZNOŚĆ: Cytotoksyczność - ustalenie to znaczy szeroko pojętą toksyczność różnych substanicji i różnego rodzaju komórek względem komórek w danym organizmie. Cytotoksyczność może być bardziej dokładnie ustalona, poprzez podanie w nazwie typu komórek, na który działa dany czynnik. Przykładowo, nefrotoksyczność znaczy toksyczne wpływ danej substancji (zazwyczaj leku) na komórki nerek, a neurotoksyczność na komórki nerwowe.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Chimera:
Co to jest idiotypowa,przeważnie roślina,rzadziej zwierzę, króre ma tkanki dwóch albo więcej idiotypów.Chimery mogą powstać w rezultacie mutacji ,somatycznej segregacji albo przeszczepiania. U człowieka chimerę CYTOTOKSYCZNOŚĆ.
Definicja Chromosom metacentryczny:
Co to jest Chromosom metacentryczny to taki chromosom, gdzie centromer jest położony precyzyjnie w połowie długości chromatyd CYTOTOKSYCZNOŚĆ.
Definicja Crossing over:
Co to jest Crossing over - zdarzenie zachodzące w trakcie I podziału mejotycznego opierające na zamianie chromatyd chromosomów homologicznych.Stwarza sposobność rekombinacji cech CYTOTOKSYCZNOŚĆ.
Definicja Cytologia:
Co to jest Biologia komórki (z gr. kytos i logos) to jest edukacja o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych - komórkach. Cytologia jest blisko związana z edukacją o CYTOTOKSYCZNOŚĆ.

Czym jest Cytotoksyczność znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: