Słownik cytotoksyczność co to znaczy.
Definicja Cytotoksyczność. Co znaczy toksyczność różnych substanicji i różnego rodzaju komórek.

Czy przydatne?

Definicja Cytotoksyczność

Definicja z ang. cytotoxicity, z niem. Zytotoxizität.

Co to znaczy CYTOTOKSYCZNOŚĆ: Cytotoksyczność - ustalenie to znaczy szeroko pojętą toksyczność różnych substanicji i różnego rodzaju komórek względem komórek w danym organizmie. Cytotoksyczność może być bardziej dokładnie ustalona, poprzez podanie w nazwie typu komórek, na który działa dany czynnik. Przykładowo, nefrotoksyczność znaczy toksyczne wpływ danej substancji (zazwyczaj leku) na komórki nerek, a neurotoksyczność na komórki nerwowe.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Cecha:
Co to jest cecha (fenotypowa) organizmu:biochemiczna,anatomiczna,psychiczna. U jej podłoża leży wiadomość genetyczna,której realizacja zależy jednak od warunków środowiska. Cechę możemy określić jako cytotoksyczność.
Definicja Cierń:
Co to jest szydłowatym kształcie, ostro zakończone, chroniące rośliny przed zjedzeniem poprzez zwierzęta roślinożerne; będące przekształconymi liśćmi (ciernie pochodzenia liściowego na przykład u berberysu i cytotoksyczność.
Definicja C/EBP (CBF), Czynniki Transkrypcyjne C/EBP:
Co to jest impulsy transkrypcyjne C/EBP albo białka wiążące się z sekwencja CCAAT (z angielskiego: CCAAT enhancer binding proteins, CCAAT binding factor). impulsy transkrypcyjne kręgowców wiążące się z cytotoksyczność.
Definicja Chromosom:
Co to jest struktura,zawierająca ułożone kolejno geny,które warunkują właściwości dziedziczne we wszystkich pro- i eukariotycznych systemach genetycznych.Chromosomy są strukturami samoodtwarzającymi się cytotoksyczność.

Czym jest Cytotoksyczność znaczenie w Słownik biologia C .

  • Dodano:
  • Autor: