Słownik delecje co to znaczy.
Definicja Delecje. Co znaczy Stopień ich szkodliwości zależy od tego, jak wielu i jak istotnych.

Czy przydatne?

Definicja Delecje

Definicja z ang. deletions, z niem. Deletionen.

Co to znaczy DELECJE: To są mutacje kierujące do straty materiału genetycznego. Stopień ich szkodliwości zależy od tego, jak wielu i jak istotnych genów zostanie pozbawiony dany osobnik. Jeżeli w konsekwencji mutacji fragment chromosomu pozostanie bez centromeru (fragment acentryczny), to komórka straci ten fragment., Tomasz Pater

Definicja Dryf Genetyczny:
Co to jest różnica w przekazywaniu alleli pomiędzy pokoleniami, powodująca fluktuacje w częstości alleli. Zdarzenie to może powodować różnice w częstości alleli między oddzielnymi populacjami jednego gatunku delecje.
Definicja Defosforylacja:
Co to jest procesem odwrotnym do fosforylacji, polegającym na odszczepieniu reszty fosforanowej od cząsetczki białka (a w ogólności każdego innego związku organicznego). Enzymami odpowiedzialnymi za ten delecje.
Definicja Deplazmoliza:
Co to jest Deplazmoliza - mechanizm odwrotny do plazmolizy, opierający na pobieraniu wody poprzez komórkę zanurzoną w roztworze hipotonicznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi delecje.
Definicja Dyzenteria:
Co to jest łaciny z gr., czerwonka) to ostra dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie; symptomem jej są uporczywe, krwawo-śluzowe biegunki i obecność krwi w stolcu i gorączka. Bakterie przenoszone są z delecje.

Czym jest Delecje znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: