Słownik deoksyryboza co to znaczy.
Definicja Deoksyryboza. Co znaczy prosty, budową zbliżony do rybozy, ale nie posiadający atomu.

Czy przydatne?

Definicja Deoksyryboza

Definicja z ang. deoxyribose, z niem. Desoxyribose.

Co to znaczy DEOKSYRYBOZA: Deoksyryboza - odmiennie dezoksyryboza, pentoza, cukier prosty, budową zbliżony do rybozy, ale nie posiadający atomu tlenu przy drugim węglu, a zamiast tego sam wodór. Bierze udział w tworzeniu kwasów dezoksyrybonukleinowych (DNA).Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Dwutlenek Siarki:
Co to jest SO2) bezwodnik siarkawy, tlenek siarki IV to jest bezbarwny gaz o ostrym, duszącym zapachu, silnie drażniący drogi oddechowe. Temp. topnienia -75,5oC wrzenia -10oC Dwutlenek siarki jest trujący dla deoksyryboza.
Definicja Dobór Skierowany:
Co to jest bazuje na tym, iż usuwa więcej osobników odbiegających od średniej z jednego końca krzywej, poprzez co średnia wartość krzywej ulega powolnej zmianie. Żaba - osobniki typu burnsi mają grzbiet deoksyryboza.
Definicja Dekstroamfetamina, Deksedryna, Deksamfetamina:
Co to jest deksedryna, deksamfetamina - amina sympatykomimetyczna, stereoizomer amfetaminy, podwójnie silniej od niej działający. Jest lekiem o działaniu stymulującym ośrodkowy układ nerwowy. Powiększa deoksyryboza.
Definicja Dobór Rozrywający:
Co to jest środowisko mozaikowe, zróżnicowane tu preferowane są osobniki różne nawet skrajnie różne. Wyższa przystosowawczość dotyczy heterozygot. np; zaskroniec- typowa barwa szara na jednej z wysp spotyka się deoksyryboza.

Czym jest Deoksyryboza znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: