Słownik depolaryzacja co to znaczy.
Definicja Depolaryzacja. Co znaczy elektrycznego błony komórkowej wywołane wejściem jonów sodu albo.

Czy przydatne?

Definicja Depolaryzacja

Definicja z ang. Depolarization, z niem. Depolarisation.

Co to znaczy DEPOLARYZACJA: Depolaryzacja - obniżenie elektroujemnego potencjału elektrycznego błony komórkowej wywołane wejściem jonów sodu albo wapnia do cytoplazmy komórki. Prowadzi do pobudzenia komórki nerwowej albo mięśniowej.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Determinacja Płci:
Co to jest jest procesem występującym u wszystkich organizmów u których występują różne płci. Rodzaj płci, jaką dany organizm wykształci, jest zależny od sygnału wywoławczego, jaki może być: Środowisko rozwoju depolaryzacja.
Definicja Detrytofagi:
Co to jest detrytofagi, detrytusofagi) - organizmy odżywające się detrytusem, tzn. mieszaniną częściowo rozłożonych szczątków roślinnych i zwierzęcych, ich odchodów i rozkładających tę materię bakterii depolaryzacja.
Definicja Defosforylacja:
Co to jest procesem odwrotnym do fosforylacji, polegającym na odszczepieniu reszty fosforanowej od cząsetczki białka (a w ogólności każdego innego związku organicznego). Enzymami odpowiedzialnymi za ten depolaryzacja.
Definicja Deplazmoliza:
Co to jest Deplazmoliza - mechanizm odwrotny do plazmolizy, opierający na pobieraniu wody poprzez komórkę zanurzoną w roztworze hipotonicznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi depolaryzacja.

Czym jest Depolaryzacja znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: