Słownik duplikacje co to znaczy.
Definicja Duplikacje. Co znaczy kopii fragmentu chromosomu wraz ze znajdującymi się na nim genami.

Czy przydatne?

Definicja Duplikacje

Definicja z ang. duplications, z niem. Vervielfältigungen.

Co to znaczy DUPLIKACJE: W skutku duplikacji dochodzi do utworzenia się dodatkowej kopii fragmentu chromosomu wraz ze znajdującymi się na nim genami. Mutacje te są mniej szkodliwe niż delecje, a nowo powstała kopia genu może dalej ewoluować i zacząć pełnić nową rolę. W ten sposób w okresie ewolucji powstała najprawdopodobniej przewarzająca część nowych genów. Ostra selekcja zwielokrotnionych kopii genów (na przykład oporności na sporo leków) zazwyczaj „wyłapuje” komórki ze zduplikowanymi genami (amplifikacja genów), widocznymi regularnie jako inaczej barwiące się regiony chromosomów., Tomasz Pater

Definicja Dur Brzuszny:
Co to jest łacinie typhus abdominalis) jest ogólnoustrojową chorobą bakteryjną wywołaną pałeczkami z ekipy Salmonella typhi i charakteryzująca się gorączką, krańcowym wyczerpaniem, bólami brzucha, symptomami duplikacje.
Definicja Determinacja Płci:
Co to jest jest procesem występującym u wszystkich organizmów u których występują różne płci. Rodzaj płci, jaką dany organizm wykształci, jest zależny od sygnału wywoławczego, jaki może być: Środowisko rozwoju duplikacje.
Definicja Delecje:
Co to jest kierujące do straty materiału genetycznego. Stopień ich szkodliwości zależy od tego, jak wielu i jak istotnych genów zostanie pozbawiony dany osobnik. Jeżeli w konsekwencji mutacji fragment duplikacje.
Definicja Derywacyjne Elektrownie Wodne:
Co to jest elektrownie wodne to małe elektrownie wodne, które wykorzystują kanał derywacyjny. Kanał taki przecina w poprzek naturalne zakole rzeki sztucznie zwiększając wysokość spadu elektrowni. W takim kanale duplikacje.

Czym jest Duplikacje znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: