Słownik dwupienność co to znaczy.
Definicja Dwupienność. Co znaczy rozdzielnopłciowych, których kwiaty słupkowe i pręcikowe występują.

Czy przydatne?

Definicja Dwupienność

Definicja z ang. Dioecy, z niem. Diözie.

Co to znaczy DWUPIENNOŚĆ: Z dwupiennością mamy do czynienia w sytuacji roślin rozdzielnopłciowych, których kwiaty słupkowe i pręcikowe występują na oddzielnych osobnikach. Dwupienność może być jedną ze strategii roślin związanych z uniknięciem samozapylenia. Dwupienność spotykamy u wierzb (Salix), sagowców (Cycadopsida), miłorzębowych (Ginkgopsida), jałowca pospolitego (Juniperus communis), cisa pospolitego (Taxus baccata), konopiowatych (Cannabinaceae), osoki aloseowatej (Stratiotes aloides), moczarki kanadyjskiej (Elodea canadensis), walisnerii (Valisneria spiralis), szparaga lekarskiego (Asparagus officinalis), nie wszystkich roślin z rodz. palmowate (Arecaeae=Palmae).Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Detrytofagi:
Co to jest detrytofagi, detrytusofagi) - organizmy odżywające się detrytusem, tzn. mieszaniną częściowo rozłożonych szczątków roślinnych i zwierzęcych, ich odchodów i rozkładających tę materię bakterii dwupienność.
Definicja Determinacja Płci:
Co to jest jest procesem występującym u wszystkich organizmów u których występują różne płci. Rodzaj płci, jaką dany organizm wykształci, jest zależny od sygnału wywoławczego, jaki może być: Środowisko rozwoju dwupienność.
Definicja Defosforylacja:
Co to jest procesem odwrotnym do fosforylacji, polegającym na odszczepieniu reszty fosforanowej od cząsetczki białka (a w ogólności każdego innego związku organicznego). Enzymami odpowiedzialnymi za ten dwupienność.
Definicja Dziura Ozonowa:
Co to jest Dziurą ozonową nazywa się zdarzenie zmniejszania się stężenia ozonu w stratosferze atmosfery ziemskiej.wpływ dziury ozonowej na żywe organizmy Ozon stratosferyczny pochłania część promieniowania dwupienność.

Czym jest Dwupienność znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: