Słownik dymorfizm co to znaczy.
Definicja Dymorfizm. Co znaczy obrębie jednego gatunku zwierząt albo roślin dwóch różnych form.

Czy przydatne?

Definicja Dymorfizm

Definicja z ang. Dimorphism, z niem. dimorphism.

Co to znaczy DYMORFIZM: Dymorfizm (gr. dimorphos: dwupostaciowy) - występowanie w obrębie jednego gatunku zwierząt albo roślin dwóch różnych form, odmiennych pod względem wyglądu, budowy i fizjologii. Typy dymorfizmu: dymorfizm ekologiczny dymorfizm funkcjonalny dymorfizm następczy dymorfizm płciowy dymorfizm sezonowyTreść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Dobór Przeciw Różnym Allelom:
Co to jest allelom recesywnym – allele recesywne ulegają ekspresji tylko w stanie homozygotycznym, ale jeżeli staja się rzadkie, w większości są obecne w heterozygotach. W takiej sytuacji dobór wywiera mały dymorfizm co znaczy.
Definicja Determinacja Płci:
Co to jest jest procesem występującym u wszystkich organizmów u których występują różne płci. Rodzaj płci, jaką dany organizm wykształci, jest zależny od sygnału wywoławczego, jaki może być: Środowisko rozwoju dymorfizm krzyżówka.
Definicja Denitryfikacja:
Co to jest mechanizm redukcji azotanu ( formy azotu możliwego do spożycia poprzez sporo grup organizmów) w azot w stanie gazowym. Mechanizm ten jest odwrotnością nitryfikacji i przeprowadzany jest poprzez dymorfizm co to jest.
Definicja Dendrymer:
Co to jest wielokrotnie i bardzo często rozgałęziony polimer. Dendrymery dzięki swojej ogromnej regularności tworzą fraktalopodobne struktury, które mają szereg niepowtarzalnych własności przydatnych w wielu dymorfizm słownik.

Czym jest Dymorfizm znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: