Słownik ebola co to znaczy.
Definicja Ebola. Co znaczy Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca.

Czy przydatne?

Definicja Ebola

Definicja z ang. Ebola, z niem. Ebola.

Co to znaczy EBOLA: Gorączka krwotoczna Ebola - spowodowana jest poprzez wirus Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca część przypadków kończy się śmiercią z wykrwawienia. Naturalnym rezerwuarem są najprawdopodobniej gryzonie i małpy Saba. Przeważnie występuje w państwach tropikalnych. Zarażenie następuje po bezpośrednim kontakcie z chorym. Moment dolegliwości trwa do około 2 tygodni, nie mniej jednak śmiertelność waha się w granicach 60 - 90%. Pierwsze symptomy gorączki krwotocznej przypominają symptomy grypy - wysoka temp., bóle mięśni, biegunka. Stosunkowo postępu chory odczuwa wymioty, bóle brzucha i klatki piersiowej, pojawia się wysypka. W szczytowej fazie dolegliwości, wirus skutkuje zatkanie naczyń włosowatych, co objawia się obfitymi krwawieniami ze wszystkich jam ciała, a nawet porów skóry. Patogen niszczy również strukturę narządów wewnętrznych, zamieniając je w półpłynną masę - symptomy podobne do dolegliwości popromiennej. Chory umiera na skutek zbyt wysokiej tempratury i/albo licznych krwotoków wewnętrznych. Reakcja immunologiczna ze strony organizmu przychodzi zbyt późno i jest zbyt słaba by zahamować rozwój wirusa. Jedyny znany szczep, który przenosi się drogą kropelkową - Ebola Reston - nie jest szkodliwy dla człowieka. Na terenie Afryki centralnej w okresie ostatniego pięćdziesięciolecia zanotowano najprawdopodobniej sześć epidemii wywołanych wieloma szczepami, gdzie zmarło ok. 750 osób na 1000 zainfekowanych. Powody epidemii leżały raczej w obyczajach ludności i bardzo niskim standardzie służby zdrowia w państwach rozwijających się - używano wielokrotnie tych samych igieł i strzykawek, brak było fundamentalnych środków medycznych i przeszkolenia personelu. Brak znanych szczepionek. W sytuacjach śmiertelnych leczenie ogranicza się do złagodzenia cierpienia chorego

Definicja Elajosom:
Co to jest warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej ebola.
Definicja Endoderma:
Co to jest Endoderma w botanice to tkanka śródskórna, w najwyższym stopniu wewnętrzna warstwa kory pierwotnej ebola.
Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera ebola.
Definicja Erg (Pustynia):
Co to jest piaszczysta w północnej części Afryki z masami lotnego piasku, na której znajdują się piaszczyste wydmy, albo tak zwany piaskami zamarłymi (pokrytymi skorupą solną albo wapienną). Występuje między ebola.

Czym jest Ebola znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: