Słownik elajosom co to znaczy.
Definicja Elajosom. Co znaczy występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych.

Czy przydatne?

Definicja Elajosom

Definicja z ang. Elaiosome, z niem. Elaiosom.

Co to znaczy ELAJOSOM: Elajosom - mięsista warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej. To jest myrmekochoria.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Erg (Pustynia):
Co to jest piaszczysta w północnej części Afryki z masami lotnego piasku, na której znajdują się piaszczyste wydmy, albo tak zwany piaskami zamarłymi (pokrytymi skorupą solną albo wapienną). Występuje między elajosom.
Definicja Ebola:
Co to jest Ebola - spowodowana jest poprzez wirus Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca część przypadków kończy się śmiercią z wykrwawienia. Naturalnym rezerwuarem są elajosom.
Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera elajosom.
Definicja Eutanazja:
Co to jest εύθανασια /euthanasia/ 'dobra zgon') to jest przyśpieszenie zgonu osoby nieuleczalnie chorej, które umotywowane jest skróceniem jej cierpień. Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem elajosom.

Czym jest Elajosom znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: