Słownik elajosom co to znaczy.
Definicja Elajosom. Co znaczy występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych.

Czy przydatne?

Definicja Elajosom

Definicja z ang. Elaiosome, z niem. Elaiosom.

Co to znaczy ELAJOSOM: Elajosom - mięsista warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej. To jest myrmekochoria.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Epistaza:
Co to jest pokoleniu F2 w krzyżówkach dwugenowych zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich samych szlakach metabolicznych. Zaobserwowano kilka różnych odstępstw od relacji 9:3:3:1 w Elajosom.
Definicja Epifity:
Co to jest organizmy żyjące na drzewach, krzewach albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi). Składniki pokarmowe czerpią z rozkładających się tkanek roślinnych. Występują w Polsce Elajosom.
Definicja Ebola:
Co to jest Ebola - spowodowana jest poprzez wirus Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca część przypadków kończy się śmiercią z wykrwawienia. Naturalnym rezerwuarem są Elajosom.
Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera Elajosom.

Czym jest Elajosom znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: