Słownik epifity co to znaczy.
Definicja Epifity. Co znaczy albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi.

Czy przydatne?

Definicja Epifity

Definicja z ang. epiphytes, z niem. Epiphyten.

Co to znaczy EPIFITY: Epifity (porośla) - organizmy żyjące na drzewach, krzewach albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi). Składniki pokarmowe czerpią z rozkładających się tkanek roślinnych. Występują w Polsce, lecz znacząco więcej ich różnorodnych gatunków występuje w lasach tropikalnych. Do epifitów należą takie rośliny jak: porosty, mchy, również nie wszystkie paprocie, sporo storczyków.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera epifity.
Definicja Encefalizacja:
Co to jest cerebralizacja, ewolucyjny mechanizm kierujący do koncentracji komórek nerwowych (neuron) w przedniej części ciała zwierzęcia, związany z wykształceniem się głowy i powstaniem mózgu.Treść hasła epifity.
Definicja Epistaza:
Co to jest pokoleniu F2 w krzyżówkach dwugenowych zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich samych szlakach metabolicznych. Zaobserwowano kilka różnych odstępstw od relacji 9:3:3:1 w epifity.
Definicja Elajosom:
Co to jest warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej epifity.

Czym jest Epifity znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: