Słownik epifity co to znaczy.
Definicja Epifity. Co znaczy albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi.

Czy przydatne?

Definicja Epifity

Definicja z ang. epiphytes, z niem. Epiphyten.

Co to znaczy EPIFITY: Epifity (porośla) - organizmy żyjące na drzewach, krzewach albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi). Składniki pokarmowe czerpią z rozkładających się tkanek roślinnych. Występują w Polsce, lecz znacząco więcej ich różnorodnych gatunków występuje w lasach tropikalnych. Do epifitów należą takie rośliny jak: porosty, mchy, również nie wszystkie paprocie, sporo storczyków.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Erg (Pustynia):
Co to jest piaszczysta w północnej części Afryki z masami lotnego piasku, na której znajdują się piaszczyste wydmy, albo tak zwany piaskami zamarłymi (pokrytymi skorupą solną albo wapienną). Występuje między epifity.
Definicja Elajosom:
Co to jest warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej epifity.
Definicja Endoderma:
Co to jest Endoderma w botanice to tkanka śródskórna, w najwyższym stopniu wewnętrzna warstwa kory pierwotnej epifity.
Definicja Encefalizacja:
Co to jest cerebralizacja, ewolucyjny mechanizm kierujący do koncentracji komórek nerwowych (neuron) w przedniej części ciała zwierzęcia, związany z wykształceniem się głowy i powstaniem mózgu.Treść hasła epifity.

Czym jest Epifity znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: