Słownik eutanazja co to znaczy.
Definicja Eutanazja. Co znaczy jest przyśpieszenie zgonu osoby nieuleczalnie chorej, które.

Czy przydatne?

Definicja Eutanazja

Definicja z ang. Euthanasia, z niem. Sterbehilfe.

Co to znaczy EUTANAZJA: Eutanazja (od gr. εύθανασια /euthanasia/ 'dobra zgon') to jest przyśpieszenie zgonu osoby nieuleczalnie chorej, które umotywowane jest skróceniem jej cierpień. Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych mechanizmów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu. Przeciwnicy eutanazji uważają życie za święty dar od Boga lub uznają je za najwyższą wartość. Zwolennicy z kolei twierdzą, że ważniejsze są uszanowanie woli chorego, uchronienie go od cierpień i jego prawo do zachowania godności w rozumieniu, jakie on przyjmuje. Eutanazja nie powinna być mylona z ortotanazją, nie jest także precyzyjnie tym samym, co zabójstwo z litości. Eutanazją także mylnie bywała nazywana eksterminacja osób niepełnosprawnych poprzez nazistów w trakcie II wojny światowej

Definicja Endoderma:
Co to jest Endoderma w botanice to tkanka śródskórna, w najwyższym stopniu wewnętrzna warstwa kory pierwotnej eutanazja.
Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera eutanazja.
Definicja Ebola:
Co to jest Ebola - spowodowana jest poprzez wirus Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca część przypadków kończy się śmiercią z wykrwawienia. Naturalnym rezerwuarem są eutanazja.
Definicja Epifity:
Co to jest organizmy żyjące na drzewach, krzewach albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi). Składniki pokarmowe czerpią z rozkładających się tkanek roślinnych. Występują w Polsce eutanazja.

Czym jest Eutanazja znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: