Słownik fagocyt co to znaczy.
Definicja Fagocyt. Co znaczy do fagocytozy. W sensie bardziej ścisłym to są komórki.

Czy przydatne?

Definicja Fagocyt

Definicja z ang. Phagocyte, z niem. Phagozyten.

Co to znaczy FAGOCYT: Fagocytem (komórką żerną) tytułujemy każdą komórkę zdolną do fagocytozy. W sensie bardziej ścisłym to są komórki wyspecjalizowane, których zadaniem jest fagocytowanie pobranego materiału. W immunologii za fagocyty uważane jest makrofagi i neutrofile, w mniejszym stopniu monocyty.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Fentermina:
Co to jest angielskiego: Phentermine) α,α-dimetylofenetylamina. Substancja narkotyczna z rodz. fenetylamin sprzedawana jako lek odchudzający pod handlową nazwą Adipex. Obecnie w wielu państwach wpisana na listę fagocyt.
Definicja Fermentacja Propionowa:
Co to jest Fermentacja propionowa - fermentacja spowodowana poprzez bakterie propionowe. Charakterystyka bakterii propionowych fagocyt.
Definicja Fimbrie:
Co to jest struktury komórkowe. Nie wszystkie bakterie posiadają ich setki.Występują raczej u bakterii z rodzaju Enterobacteriaceae. Ich kluczową funkcją jest ułatwianie przylegania bakterii do innej komórki fagocyt.
Definicja Fragmentacja Plechy:
Co to jest to sposób rozmnażania bezpłciowego, gdzie z oderwanego fragmentu plechy powstaje nowy organizm; występuje u nie wszystkich roślin, grzybów i porostów.Treść hasła pochodzi z Wikipedi fagocyt.

Czym jest Fagocyt znaczenie w Słownik biologia F .

  • Dodano:
  • Autor: