Słownik fitosocjologia co to znaczy.
Definicja Fitosocjologia. Co znaczy botaniczna, mająca za element badanie występujących w naturze.

Czy przydatne?

Definicja Fitosocjologia

Definicja z ang. phytosociology, z niem. Phytosoziologie.

Co to znaczy FITOSOCJOLOGIA: Fitosocjologia lub fitocynetyka dział botaniki. Dyscyplina botaniczna, mająca za element badanie występujących w naturze (również na stanowiskach zaburzonych albo powstałych poprzez człowieka) zbiorowisk roślinnych. Autorem terminu jest jeden z pionierów badań w tym zakresie, Józef Paczoski. W tej dziedzinie istnieje szereg odrębnych szkół badawczych. W Polsce praktycznie w pełni dominuje sposób badawcza wywodząca się od jednego z największych klasyków tej dyscypliny, Josiasa Braun-Blanqueta, dysponująca narzędziami (w pierwszej kolejności zdjęcie fitosocjologiczne) umożliwiającymi objęcie badaniami w krótkim czasie w miarę sporych obszarów, bez konieczności stosowania nadmiernych uproszczeń w trakcie analizy i publikacji wyników. Sposoby badań użytkowane w Stanach Zjednoczonych są o sporo bardziej czasochłonne i sformalizowane, z kolei szkoła rosyjska, wywodząca się bezpośrednio od Józefa Paczoskiego, stosuje tylko sposoby opisowe.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Fermentacja cytrynowa:
Co to jest cytrynowa to sposób otrzymywania kwasu cytrynowego z glukozy z wykorzystaniem odpowiednich pleśni. Równanie sumaryczne fermentacji cytrynowej 3C6H12O6 + 9O2 + pleśnie Aspergillus niger ⇒ 2C6H8O7 FITOSOCJOLOGIA.
Definicja Fenylopropanolamina, PPA:
Co to jest PPA - narkotyk z rodz. fenetylamin stosowany jako lek na bronchit. Skutkiem ubocznym wielu fenetylamin jest pomniejszenie apetytu. Ta cecha fenylopropanolaminy została także wykorzystana - w FITOSOCJOLOGIA.
Definicja Fragmentacja plechy:
Co to jest to sposób rozmnażania bezpłciowego, gdzie z oderwanego fragmentu plechy powstaje nowy organizm; występuje u nie wszystkich roślin, grzybów i porostów.Treść hasła pochodzi z Wikipedi FITOSOCJOLOGIA.
Definicja Fitopatologia:
Co to jest phyton - roślina, pathos - dolegliwość, logos - edukacja) - edukacja o chorobach roślin, wpływie czynników chorobotwórczych na organizmy roślinne i opracowywaniem metod ich zwalczania. Wraz z FITOSOCJOLOGIA.

Czym jest Fitosocjologia znaczenie w Słownik biologia F .

  • Dodano:
  • Autor: