Słownik fotosynteza co to znaczy.
Definicja Fotosynteza. Co znaczy przemiany słonecznej energii świetlnej w energię chemiczną istot.

Czy przydatne?

Definicja Fotosynteza

Definicja z ang. Photosynthesis, z niem. Photosynthese.

Co to znaczy FOTOSYNTEZA: Fotosynteza to biochemiczny mechanizm kierujący do przemiany słonecznej energii świetlnej w energię chemiczną istot żywych. Cała energia zawarta w paliwach kopalnych (na przykład węgiel, ropa) właśnie pochodzi z procesu fotosyntezy, która zachodziła w roślinach poprzez miliony lat. Skład atmosfery Ziemi, a szczególnie obecność w niej nietrwałego tlenu, jest także efektem fotosyntezy

Definicja Fototropizm:
Co to jest biologii znaczy ruch (tropizm) organizmu odpowiadając na światło (heliotropizm odpowiadając na światło słoneczne). Liście i inne części rośliny potrzebujące światła do fotosyntezy kierują się w FOTOSYNTEZA.
Definicja Fermentacja cytrynowa:
Co to jest cytrynowa to sposób otrzymywania kwasu cytrynowego z glukozy z wykorzystaniem odpowiednich pleśni. Równanie sumaryczne fermentacji cytrynowej 3C6H12O6 + 9O2 + pleśnie Aspergillus niger ⇒ 2C6H8O7 FOTOSYNTEZA.
Definicja Fermentacja propionowa:
Co to jest Fermentacja propionowa - fermentacja spowodowana poprzez bakterie propionowe. Charakterystyka bakterii propionowych FOTOSYNTEZA.
Definicja Fermentacja masłowa:
Co to jest Fermentacja masłowa - fermentacja spowodowana poprzez bakterie masłowe. Równanie sumaryczne fermentacji masłowej C6H12O6 + bakterie masłowe CH3CH2CH2COOH + 2CO2 + 2H2 + około 15 kcal/mol (63 kJ/mol FOTOSYNTEZA.

Czym jest Fotosynteza znaczenie w Słownik biologia F .

  • Dodano:
  • Autor: