Słownik fototropizm co to znaczy.
Definicja Fototropizm. Co znaczy odpowiadając na światło (heliotropizm odpowiadając na światło.

Czy przydatne?

Definicja Fototropizm

Definicja z ang. fototropizm, z niem. fototropizm.

Co to znaczy FOTOTROPIZM: Fototropizm w biologii znaczy ruch (tropizm) organizmu odpowiadając na światło (heliotropizm odpowiadając na światło słoneczne). Liście i inne części rośliny potrzebujące światła do fotosyntezy kierują się w stronę światła. Części potrzebujące ochrony kierują się w przeciwną stronę. Fototropizm jest regulowany poprzez hormony i receptory światłoczułe. W różnych częściach rośliny może występować zróżnicowanie reakcji w zależności od długości fal (barwy) światła. Niektóre konsekwencje fototropiczne są widoczne, np. to, iż chloroplasty zmieniają położenie wewnątrz komórki w zależności od intensywności światła czerwonego.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Fermentacja Mlekowa:
Co to jest Rola różnych grup bakterii mlekowych w przetwórstwie żywności Właściwą fermentację mlekową powodują bakterie mlekowe zaliczane do rodzajów fototropizm.
Definicja Fentermina:
Co to jest angielskiego: Phentermine) α,α-dimetylofenetylamina. Substancja narkotyczna z rodz. fenetylamin sprzedawana jako lek odchudzający pod handlową nazwą Adipex. Obecnie w wielu państwach wpisana na listę fototropizm.
Definicja Fitopatologia:
Co to jest phyton - roślina, pathos - dolegliwość, logos - edukacja) - edukacja o chorobach roślin, wpływie czynników chorobotwórczych na organizmy roślinne i opracowywaniem metod ich zwalczania. Wraz z fototropizm.
Definicja Fragmentacja Plechy:
Co to jest to sposób rozmnażania bezpłciowego, gdzie z oderwanego fragmentu plechy powstaje nowy organizm; występuje u nie wszystkich roślin, grzybów i porostów.Treść hasła pochodzi z Wikipedi fototropizm.

Czym jest Fototropizm znaczenie w Słownik biologia F .

  • Dodano:
  • Autor: