Słownik fototropizm co to znaczy.
Definicja Fototropizm. Co znaczy odpowiadając na światło (heliotropizm odpowiadając na światło.

Czy przydatne?

Definicja Fototropizm

Definicja z ang. fototropizm, z niem. fototropizm.

Co to znaczy FOTOTROPIZM: Fototropizm w biologii znaczy ruch (tropizm) organizmu odpowiadając na światło (heliotropizm odpowiadając na światło słoneczne). Liście i inne części rośliny potrzebujące światła do fotosyntezy kierują się w stronę światła. Części potrzebujące ochrony kierują się w przeciwną stronę. Fototropizm jest regulowany poprzez hormony i receptory światłoczułe. W różnych częściach rośliny może występować zróżnicowanie reakcji w zależności od długości fal (barwy) światła. Niektóre konsekwencje fototropiczne są widoczne, np. to, iż chloroplasty zmieniają położenie wewnątrz komórki w zależności od intensywności światła czerwonego.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Fitosocjologia:
Co to jest fitocynetyka dział botaniki. Dyscyplina botaniczna, mająca za element badanie występujących w naturze (również na stanowiskach zaburzonych albo powstałych poprzez człowieka) zbiorowisk roślinnych fototropizm.
Definicja Fermentacja Octowa:
Co to jest Fermentacja octowa to sposób otrzymywania kwasu octowego z alkoholu etylowego z wykorzystaniem odpowiednich bakterii. Reakcja fermentacji octowej fototropizm.
Definicja Fermentacja:
Co to jest beztlenowy (zwykle) mechanizm chemiczny, opierający na enzymatycznym rozpadzie cukrów. Do przebiegu fermentacji niezbędne są drobnoustroje albo wytworzone poprzez nie enzymy. Do głownych rodzajów fototropizm.
Definicja Fermentacja Masłowa:
Co to jest Fermentacja masłowa - fermentacja spowodowana poprzez bakterie masłowe. Równanie sumaryczne fermentacji masłowej C6H12O6 + bakterie masłowe CH3CH2CH2COOH + 2CO2 + 2H2 + około 15 kcal/mol (63 kJ/mol fototropizm.

Czym jest Fototropizm znaczenie w Słownik biologia F .

  • Dodano:
  • Autor: