Słownik gametofit co to znaczy.
Definicja Gametofit. Co znaczy lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do.

Czy przydatne?

Definicja Gametofit

Definicja z ang. gametophyte, z niem. gametophyte.

Co to znaczy GAMETOFIT: Gametofit - haploidalne stadium przemiany pokoleń rośliny lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do samodzielnego istnienia. U roślin naczyniowych gametofit ulega znacznej redukcji. U paproci jest on jeszcze nadal rośliną samożywną (zobacz rysunek). Najsilniej posuniętą redukcję obserwujemy u roślin nasiennych, gdzie gametofit jest kompletnie "schowany" w ziarnie pyłku (gametofit męski) i zalążku (gametofit kobiecy). Gametofit paprotników nazywany jest przedroślem (prothallium). To jest niewielki twór, zielony, o budowie plechowatej, o kształcie nitkowatym albo sercowatym, jak na przykład u narecznicy samczej. Na spodniej stronie przedrośla znajdują się chwytniki, którymi przytwierdza się ono do podłoża. Na tej samej stronie co chwytnniki występują także rodnie i plemnie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Geofity:
Co to jest które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To gametofit.
Definicja Gnicie:
Co to jest organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają między innymi woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne gametofit.
Definicja Grzybica:
Co to jest Grzybice, mikozy - ekipa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt spowodowana poprzez mikroskopijne grzyby (ok. 200 gat. z 250 000 opisanych gametofit.
Definicja Gruźlica:
Co to jest Gruźlica to dolegliwość zakaźna ludzi i zwierząt (w pierwszej kolejności bydła), spowodowana poprzez kilka gatunków mikobakterii gametofit.

Czym jest Gametofit znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: