Słownik gametofit co to znaczy.
Definicja Gametofit. Co znaczy lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do.

Czy przydatne?

Definicja Gametofit

Definicja z ang. gametophyte, z niem. gametophyte.

Co to znaczy GAMETOFIT: Gametofit - haploidalne stadium przemiany pokoleń rośliny lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do samodzielnego istnienia. U roślin naczyniowych gametofit ulega znacznej redukcji. U paproci jest on jeszcze nadal rośliną samożywną (zobacz rysunek). Najsilniej posuniętą redukcję obserwujemy u roślin nasiennych, gdzie gametofit jest kompletnie "schowany" w ziarnie pyłku (gametofit męski) i zalążku (gametofit kobiecy). Gametofit paprotników nazywany jest przedroślem (prothallium). To jest niewielki twór, zielony, o budowie plechowatej, o kształcie nitkowatym albo sercowatym, jak na przykład u narecznicy samczej. Na spodniej stronie przedrośla znajdują się chwytniki, którymi przytwierdza się ono do podłoża. Na tej samej stronie co chwytnniki występują także rodnie i plemnie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Glikokaliks:
Co to jest jest otoczka składająca się z reszt polisacharydowych glikolipidów i glikoproteidów, wchodząca w skład błon komórkowych. Glikokaliks powiększa wytrzymałość na impulsy mechaniczne, pełni istotne gametofit.
Definicja Grypa:
Co to jest dolegliwość zakaźna będąca efektem zarażenia wirusem grypy. Materiał genetyczny wirusa ma postać RNA. Zarazki grypy przenoszą się między ludźmi drogą kropelkową (na przykład w trakcie kichania gametofit.
Definicja Gnicie:
Co to jest organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają między innymi woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne gametofit.
Definicja Gorączka Q:
Co to jest Gorączka Q (z łaciny Pneumorickettsiosis) - jest zakaźną i zaraźliwą chorobą owiec i bydła. Cechuje się przeważnie przebiegiem bezobjawowym. Powodują go riketsje należące do rodzaju Coxiella gametofit.

Czym jest Gametofit znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: