Słownik geofity co to znaczy.
Definicja Geofity. Co znaczy pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu.

Czy przydatne?

Definicja Geofity

Definicja z ang. geophytes, z niem. Geophyten.

Co to znaczy GEOFITY: Geofity – rośliny, które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To są rosliny samożywne, których cykl życiowy przebiega na ziemi.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Geotropizm (Grawitropizm):
Co to jest grawitropizm) – tropizm spowodowany działaniem na rośliny grawitacji ziemskiej. Fundamentalnym jego efektem jest zarządzanie wzrostu większości nadziemnych części roślin (łodygi, pnie) w górę, a geofity.
Definicja Gatunek Inwazyjny:
Co to jest gatunek allochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie albo z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami geofity.
Definicja Gorączka Q:
Co to jest Gorączka Q (z łaciny Pneumorickettsiosis) - jest zakaźną i zaraźliwą chorobą owiec i bydła. Cechuje się przeważnie przebiegiem bezobjawowym. Powodują go riketsje należące do rodzaju Coxiella geofity.
Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie geofity.

Czym jest Geofity znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: