Słownik geofity co to znaczy.
Definicja Geofity. Co znaczy pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu.

Czy przydatne?

Definicja Geofity

Definicja z ang. geophytes, z niem. Geophyten.

Co to znaczy GEOFITY: Geofity – rośliny, które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To są rosliny samożywne, których cykl życiowy przebiega na ziemi.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Guttacja:
Co to jest gutta - kropla), płacz roślin - zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek parcia korzeniowego, występujące w szczególności u młodych roślin.Treść hasła pochodzi z Wikipedi geofity.
Definicja Gatunek Inwazyjny:
Co to jest gatunek allochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie albo z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami geofity.
Definicja Gatunek Jako Kategoria I Gatunek Jako Takson:
Co to jest miejsce lub położenie w hierarchii mechanizmu klasyfikacyjnego. Takie terminy jak gatunek, rodzaj rząd, wskazują na kategorię. Kategoria jest, więc terminem abstrakcyjnym określającym miejsce danej geofity.
Definicja Geobotanika:
Co to jest Geobotanika - dział botaniki zajmujący się wzajemnymi stosunkami pomiędzy roślinami i środowiskiem geograficznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi geofity.

Czym jest Geofity znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: