Słownik glikokaliks co to znaczy.
Definicja Glikokaliks. Co znaczy polisacharydowych glikolipidów i glikoproteidów, wchodząca w skład.

Czy przydatne?

Definicja Glikokaliks

Definicja z ang. glycocalyx, z niem. Glykokalix.

Co to znaczy GLIKOKALIKS: Glikokaliks - to jest otoczka składająca się z reszt polisacharydowych glikolipidów i glikoproteidów, wchodząca w skład błon komórkowych. Glikokaliks powiększa wytrzymałość na impulsy mechaniczne, pełni istotne funkcje przy łączeniu się komórek w skupiska i przy ich identyfikacji.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Geobotanika:
Co to jest Geobotanika - dział botaniki zajmujący się wzajemnymi stosunkami pomiędzy roślinami i środowiskiem geograficznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi glikokaliks.
Definicja Gęstość Optyczna:
Co to jest równa logarytmowi dziesiętnemu relacji intensywności światła po przejściu do intesywności światła padającego na substancję, zwana odmiennie absorbancją albo ekstyncją. Zazwyczaj podaje się długość glikokaliks.
Definicja Główne Założenia Teorii Lamarcka:
Co to jest zmiany organizmów żywych w czasie ich rozwoju osobniczego wynikają z przyczyn i warunków wewnętrznych, a więc oddziaływania tak zwany FLUIDÓW (siły życiowej) i z warunków zewnętrznych w jakich glikokaliks.
Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie glikokaliks.

Czym jest Glikokaliks znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: