Słownik grypa co to znaczy.
Definicja Grypa. Co znaczy wirusem grypy. Materiał genetyczny wirusa ma postać RNA. Zarazki grypy.

Czy przydatne?

Definicja Grypa

Definicja z ang. Flu, z niem. Grippe.

Co to znaczy GRYPA: Grypa to dolegliwość zakaźna będąca efektem zarażenia wirusem grypy. Materiał genetyczny wirusa ma postać RNA. Zarazki grypy przenoszą się między ludźmi drogą kropelkową (na przykład w trakcie kichania). Dolegliwość rozprzestrzenia się w trakcie sezonowych epidemii powodując ostre symptomy uniemożliwiające pracę osobom aktywnym zawodowo. Ludzie starsi albo osłabieni mogą w konsekwencji grypy nabawić się groźnych powikłań, które nierzadko kończą się zgonem pacjenta. Epidemie grypy wywołują znaczące wydatki socjalne. Spora zmienność genetyczna wirusa grypy prowadzi do powstawania co kilkadziesiąt lat bardzo groźnych szczepów, które powodują pandemie. W XX wieku miały miejsce trzy takie pandemie. Wirus grypy przyczynił się do zgonu mln ludzi. Badacze przypuszczają, iż kluczowym źródłem nowych szczepów wirusów mogą były ptaki

Definicja Gruźlica:
Co to jest Gruźlica to dolegliwość zakaźna ludzi i zwierząt (w pierwszej kolejności bydła), spowodowana poprzez kilka gatunków mikobakterii grypa co to jest.
Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie grypa definicja.
Definicja Geofity:
Co to jest które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To grypa co znaczy.
Definicja Grzybica:
Co to jest Grzybice, mikozy - ekipa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt spowodowana poprzez mikroskopijne grzyby (ok. 200 gat. z 250 000 opisanych grypa słownik.

Czym jest Grypa znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: