Słownik grypa co to znaczy.
Definicja Grypa. Co znaczy wirusem grypy. Materiał genetyczny wirusa ma postać RNA. Zarazki grypy.

Czy przydatne?

Definicja Grypa

Definicja z ang. Flu, z niem. Grippe.

Co to znaczy GRYPA: Grypa to dolegliwość zakaźna będąca efektem zarażenia wirusem grypy. Materiał genetyczny wirusa ma postać RNA. Zarazki grypy przenoszą się między ludźmi drogą kropelkową (na przykład w trakcie kichania). Dolegliwość rozprzestrzenia się w trakcie sezonowych epidemii powodując ostre symptomy uniemożliwiające pracę osobom aktywnym zawodowo. Ludzie starsi albo osłabieni mogą w konsekwencji grypy nabawić się groźnych powikłań, które nierzadko kończą się zgonem pacjenta. Epidemie grypy wywołują znaczące wydatki socjalne. Spora zmienność genetyczna wirusa grypy prowadzi do powstawania co kilkadziesiąt lat bardzo groźnych szczepów, które powodują pandemie. W XX wieku miały miejsce trzy takie pandemie. Wirus grypy przyczynił się do zgonu mln ludzi. Badacze przypuszczają, iż kluczowym źródłem nowych szczepów wirusów mogą były ptaki

Definicja Guttacja:
Co to jest gutta - kropla), płacz roślin - zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek parcia korzeniowego, występujące w szczególności u młodych roślin.Treść hasła pochodzi z Wikipedi grypa.
Definicja Geobotanika:
Co to jest Geobotanika - dział botaniki zajmujący się wzajemnymi stosunkami pomiędzy roślinami i środowiskiem geograficznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi grypa.
Definicja Geofity:
Co to jest które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To grypa.
Definicja Gametofit:
Co to jest haploidalne stadium przemiany pokoleń rośliny lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do samodzielnego istnienia. U roślin naczyniowych gametofit ulega znacznej redukcji. U grypa.

Czym jest Grypa znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: