Słownik guttacja co to znaczy.
Definicja Guttacja. Co znaczy zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek.

Czy przydatne?

Definicja Guttacja

Definicja z ang. Guttacja, z niem. Guttacja.

Co to znaczy GUTTACJA: Guttacja (z łaciny gutta - kropla), "płacz roślin" - zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek parcia korzeniowego, występujące w szczególności u młodych roślin.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Gnicie:
Co to jest organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają między innymi woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne guttacja.
Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie guttacja.
Definicja Gruźlica:
Co to jest Gruźlica to dolegliwość zakaźna ludzi i zwierząt (w pierwszej kolejności bydła), spowodowana poprzez kilka gatunków mikobakterii guttacja.
Definicja Geofity:
Co to jest które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To guttacja.

Czym jest Guttacja znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: