Słownik guttacja co to znaczy.
Definicja Guttacja. Co znaczy zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek.

Czy przydatne?

Definicja Guttacja

Definicja z ang. Guttacja, z niem. Guttacja.

Co to znaczy GUTTACJA: Guttacja (z łaciny gutta - kropla), "płacz roślin" - zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek parcia korzeniowego, występujące w szczególności u młodych roślin.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Gatunek Inwazyjny:
Co to jest gatunek allochtoniczny o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie albo z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami guttacja.
Definicja Gnicie:
Co to jest organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają między innymi woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne guttacja.
Definicja Główne Założenia Teorii Lamarcka:
Co to jest zmiany organizmów żywych w czasie ich rozwoju osobniczego wynikają z przyczyn i warunków wewnętrznych, a więc oddziaływania tak zwany FLUIDÓW (siły życiowej) i z warunków zewnętrznych w jakich guttacja.
Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie guttacja.

Czym jest Guttacja znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: