Słownik guttacja co to znaczy.
Definicja Guttacja. Co znaczy zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek.

Czy przydatne?

Definicja Guttacja

Definicja z ang. Guttacja, z niem. Guttacja.

Co to znaczy GUTTACJA: Guttacja (z łaciny gutta - kropla), "płacz roślin" - zdarzenie wydzielania kropel wody poprzez szparki wodne liści wskutek parcia korzeniowego, występujące w szczególności u młodych roślin.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie guttacja.
Definicja Gęstość Optyczna:
Co to jest równa logarytmowi dziesiętnemu relacji intensywności światła po przejściu do intesywności światła padającego na substancję, zwana odmiennie absorbancją albo ekstyncją. Zazwyczaj podaje się długość guttacja.
Definicja Glikokaliks:
Co to jest jest otoczka składająca się z reszt polisacharydowych glikolipidów i glikoproteidów, wchodząca w skład błon komórkowych. Glikokaliks powiększa wytrzymałość na impulsy mechaniczne, pełni istotne guttacja.
Definicja Gametofit:
Co to jest haploidalne stadium przemiany pokoleń rośliny lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do samodzielnego istnienia. U roślin naczyniowych gametofit ulega znacznej redukcji. U guttacja.

Czym jest Guttacja znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: