Słownik jagoda co to znaczy.
Definicja Jagoda. Co znaczy Odpowiednikiem jagody może być owoc winorośli. Jagoda to termin.

Czy przydatne?

Definicja Jagoda

Definicja z ang. blueberry, z niem. Beere.

Co to znaczy JAGODA: Jagoda - owoc mięsisty zawierający wewnątrz nasiona. Odpowiednikiem jagody może być owoc winorośli. Jagoda to termin botaniczny oznaczający owoc o mięsistej, niepękającej owocni, zawierającej w sobie kilka nasion albo jedno drobne, nie mniej jednak nasiona te nie mają skorupek jak owoce pestkowe, ani wyściółek pergaminowych jak owoce ziarnkowe. Jagoda może być jednokomorowa albo wielokomorowa, przeważnie bywa niewielka, jak u maliny, porzeczki, agrestu, winorośli, borówki, lecz bywa także w miarę spora, jak u ogórka czy dyni. Wyraz jagoda znaczy także owoc leśny - czarną jagodę (Borówkę czernicę — Vaccinium myrtillus). Jest rozsiewany poprzez zwierzęta, raczej ptaki.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Jakie Rodzaje Zmienności Wyróżnił Darwin I Jakie Przypisał Im Znaczenie Ewolucyjne?:
Co to jest następujące typy zmienności: Bezkierunkową - w formie drobnych, dziedzicznych różnic o charakterze bezkierunkowym. Darwin uznał zmienność bezkierunkową za tworzywo ewolucji Ustaloną - gdy wszystkie jagoda.
Definicja Jednopienność:
Co to jest występowanie męskich i kobiecych narządów rozrodczych (gametangii), a więc obydwu rodzajów kwiatów jednopłciowych, u tego samego osobnika, na przykład u nie wszystkich mszaków i u kukurydzy.Treść jagoda.
Definicja Jagoda Pozorna:
Co to jest Jagoda pozorna - owoc zbudowany z mięsistego, jadalnego dna kwiatowego, na którym rozmieszczone są liczne, niewielkie suche nasiona - niełupki.Treść hasła pochodzi z Wikipedi jagoda.
Definicja Jak Powstają Nowe Geny?:
Co to jest genomu o zapis nowych białek zaczyna się od przypadkowego zwielokrotnienia pewnego odcinka DNA, bądź to poprzez duplikację, bądź poprzez dodanie całego chromosomu, czy także poprzez poliploidyzację jagoda.

Czym jest Jagoda znaczenie w Słownik biologia J .

  • Dodano:
  • Autor: