Słownik kapok co to znaczy.
Definicja Kapok. Co znaczy nasiennych (w formie puchu) o długości do 35 mm, pozyskiwanych z różnych.

Czy przydatne?

Definicja Kapok

Definicja z ang. Kapok, z niem. Kapok.

Co to znaczy KAPOK: Kapok - nazwa łatwo łamiących się, nieprzędnych włókien nasiennych (w formie puchu) o długości do 35 mm, pozyskiwanych z różnych gatunków drzew z rodz. wełniakowatych, raczej z puchowca pięciopręcikowego (Ceiba pentandra) nazywanego drzewem kapokowym, uprawianego w Indonezji i Bombax malabarica rosnącego w Indiach. Włókna pozyskuje się ze strąków nasion. Same nasiona stosowane są do wytwarzania oleju wykorzystywanego przy produkcji mydła. Kapok z racji na własną lekkość i nieprzemakalność (utrzymuje w wodzie ciężar trzydziestokrotnie przekraczający jego ciężar własny), użytkowany jest wypełniania pływaków w kamizelkach ratunkowych (skąd także wzięła się ich popularna nazwa). Ponadto stosowany jest do produkcji gazy higroskopijnej, materiałów izolacyjnych i w tapicerstwie. Wypełnia się nim poduszki i materace. Jest łatwopalny. Znaczenie gospodarcze kapoka zmalało po wprowadzeniu gumy piankowej i tworzyw i włókien sztucznych.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kutykula:
Co to jest zwana także nabłonkiem, to jest cienka warstwa kutyny, która pokrywa zewnętrzną poweirzchnię liścia (skórkę), owocach i zielonych łodygach. Fundamentalną funkcją kutykuli jest zabezpieczenie kapok co znaczy.
Definicja Kopra:
Co to jest miąższ (bielmo) orzechów palmy kokosowej (kokosowca). Zawiera on ok. 70% tłuszczu, jest użytkowany do wyrobu oleju kokosowego, oczyszczony i rozdrobniony (wiórki) stosowany jest w przemyśle kapok krzyżówka.
Definicja Klasa:
Co to jest Klasa (classis) - kategoria systematyczna w systematyce roślin odpowiadająca rangą gromadzie (classis) w systematyce zwierząt kapok co to jest.
Definicja Korzenie Oddechowe, Pneumatofory:
Co to jest pneumatofory – typ nadziemnych korzeni, doprowadzających powietrze do mechanizmu korzeniowego rośliny. Występują u nie wszystkich drzew rosnących na obszarach podmokłych albo zalanych wodą.Treść kapok słownik.

Czym jest Kapok znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: