Słownik kiła co to znaczy.
Definicja Kiła. Co znaczy dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię.

Czy przydatne?

Definicja Kiła

Definicja z ang. Syphilis, z niem. Syphilis.

Co to znaczy KIŁA: Kiła (z łaciny Lues), dawna nazwa syfilis to zakaźna dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię - krętka bladego (Treponema pallidum). Po raz pierwszy epidemia pojawiła się w Europie w trakcie wojny o Neapol w 1494 i błyskawicznie rozprzestrzeniła się na inne państwa. Geneza tej dolegliwości jest nieznane. Przypuszczalnie chorobę przywieziono do Barcelony po drugiej wyprawie Kolumba, w trakcie której masowo gwałcono kobiety indiańskie. Dolegliwość istniała w łagodnej formie w Ameryce przed przybyciem Kolumba. W przebiegu kiły można wyróżnić 3 okresy

Definicja Komórka Prezentująca Antygen APC:
Co to jest prezentujące antygen (z angielskiego: antigen presenting cell - APC) to takie komórki, na których powierzchni znajdują się cząsteczki białek MHC klasy II. Odznacza się dwa fundamentalne typy APC kiła.
Definicja Kutykula:
Co to jest zwana także nabłonkiem, to jest cienka warstwa kutyny, która pokrywa zewnętrzną poweirzchnię liścia (skórkę), owocach i zielonych łodygach. Fundamentalną funkcją kutykuli jest zabezpieczenie kiła.
Definicja Kłosek:
Co to jest kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i kiła.
Definicja Krzyżówki Jednocechowe:
Co to jest czystymi liniami (homozygotycznymi), różniącymi się jedną właściwością dają potomstwo o jednakowym fenotypie. To jest pokolenie F1 złożone wyłącznie z osobników heterozygotycznych. Jeżeli skrzyżuje kiła.

Czym jest Kiła znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: