Słownik kiła co to znaczy.
Definicja Kiła. Co znaczy dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię.

Czy przydatne?

Definicja Kiła

Definicja z ang. Syphilis, z niem. Syphilis.

Co to znaczy KIŁA: Kiła (z łaciny Lues), dawna nazwa syfilis to zakaźna dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię - krętka bladego (Treponema pallidum). Po raz pierwszy epidemia pojawiła się w Europie w trakcie wojny o Neapol w 1494 i błyskawicznie rozprzestrzeniła się na inne państwa. Geneza tej dolegliwości jest nieznane. Przypuszczalnie chorobę przywieziono do Barcelony po drugiej wyprawie Kolumba, w trakcie której masowo gwałcono kobiety indiańskie. Dolegliwość istniała w łagodnej formie w Ameryce przed przybyciem Kolumba. W przebiegu kiły można wyróżnić 3 okresy

Definicja Kłosek:
Co to jest kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i kiła co znaczy.
Definicja Kleszczowe Zapalenie Mózgu:
Co to jest zapalenie mózgu KZM, wirusowa dolegliwość ośrodkowego układu nerwowego przenoszona poprzez kleszcze. Faktorem etiologicznym są wirusy z rodz. Flaviviridae. Podstawoym źródłem zarażenia są kleszcze kiła krzyżówka.
Definicja Komórki Macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy kiła co to jest.
Definicja Korona Drzewa:
Co to jest właściwością charakterystyczną każdej rośliny drzewiastej to jest, iż na pewnej wysokości nad ziemią pień przekształca się w zespół konarów, gałęzi, pędów i liści, który tytułujemy koroną. Już u kiła słownik.

Czym jest Kiła znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: