Słownik kiła co to znaczy.
Definicja Kiła. Co znaczy dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię.

Czy przydatne?

Definicja Kiła

Definicja z ang. Syphilis, z niem. Syphilis.

Co to znaczy KIŁA: Kiła (z łaciny Lues), dawna nazwa syfilis to zakaźna dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię - krętka bladego (Treponema pallidum). Po raz pierwszy epidemia pojawiła się w Europie w trakcie wojny o Neapol w 1494 i błyskawicznie rozprzestrzeniła się na inne państwa. Geneza tej dolegliwości jest nieznane. Przypuszczalnie chorobę przywieziono do Barcelony po drugiej wyprawie Kolumba, w trakcie której masowo gwałcono kobiety indiańskie. Dolegliwość istniała w łagodnej formie w Ameryce przed przybyciem Kolumba. W przebiegu kiły można wyróżnić 3 okresy

Definicja Kanał błonowy:
Co to jest białko transbłonowe, zazwyczaj o strukturze α-helisy bądź β-beczułki, uczestniczące w dyfuzji wspomaganej. W swojej struturze posiada jonoselektywny hydrofilowy por umożliwiający w miarę swobodny Kiła.
Definicja Kuru:
Co to jest quot;śmiejąca się zgon" (z angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez priony. Do zakażenia dochodziło u dopuszczających się Kiła.
Definicja Krztusiec:
Co to jest odmiennie koklusz) - ostra dolegliwość zakaźna układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami kaszlu i przedłużającą się dusznością, spowodowana poprzez pałeczkę krztuśca (Bordetella Kiła.
Definicja Kielich:
Co to jest najwyższym stopniu zewnętrzna część kwiatu, składajaca się z okółka zielonych działek kielicha (sepala), które rozwinęły się raczej z normalnych liści podkwiatkowych. Działki moga być zrośnięte Kiła.

Czym jest Kiła znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: