Słownik kiła co to znaczy.
Definicja Kiła. Co znaczy dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię.

Czy przydatne?

Definicja Kiła

Definicja z ang. Syphilis, z niem. Syphilis.

Co to znaczy KIŁA: Kiła (z łaciny Lues), dawna nazwa syfilis to zakaźna dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię - krętka bladego (Treponema pallidum). Po raz pierwszy epidemia pojawiła się w Europie w trakcie wojny o Neapol w 1494 i błyskawicznie rozprzestrzeniła się na inne państwa. Geneza tej dolegliwości jest nieznane. Przypuszczalnie chorobę przywieziono do Barcelony po drugiej wyprawie Kolumba, w trakcie której masowo gwałcono kobiety indiańskie. Dolegliwość istniała w łagodnej formie w Ameryce przed przybyciem Kolumba. W przebiegu kiły można wyróżnić 3 okresy

Definicja Kleszczowe Zapalenie Mózgu:
Co to jest zapalenie mózgu KZM, wirusowa dolegliwość ośrodkowego układu nerwowego przenoszona poprzez kleszcze. Faktorem etiologicznym są wirusy z rodz. Flaviviridae. Podstawoym źródłem zarażenia są kleszcze kiła.
Definicja Komórka Rozrodcza (Jajowa):
Co to jest odmiennie komórka jajowa - kobieca. W rozmnażaniu płciowym biorą udział dwa organizmy rodzicielskie. Wytwarzają one komórki płciowe, zwane gametami. Osobnik kobiecy produkuje komórki jajowe, z kolei kiła.
Definicja Kanał Błonowy:
Co to jest białko transbłonowe, zazwyczaj o strukturze α-helisy bądź β-beczułki, uczestniczące w dyfuzji wspomaganej. W swojej struturze posiada jonoselektywny hydrofilowy por umożliwiający w miarę swobodny kiła.
Definicja Koncepcja Obciążenia Genetycznego: Obciążenie Mutacyjne, Obciążenie Segregacyjne, Obciążenie Substytucyjne:
Co to jest genetyczne - różnica pomiędzy wartością przystosowawczą optymalnego genotypu a średnią dla całej populacji. Obciążenie pochodzące z dopływu nowych genów - wywołane poprzez mutacje i imigrację kiła.

Czym jest Kiła znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: