Słownik kłosek co to znaczy.
Definicja Kłosek. Co znaczy kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie.

Czy przydatne?

Definicja Kłosek

Definicja z ang. Kłosek, z niem. Kłosek.

Co to znaczy KŁOSEK: Kłosek - część kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i pierwsze ziarniaki w kłosku są największe, wypełnione - dorodne. Kłoski wyrastają na osadce kłosowej naprzemianlegle, schodkowato w formie pięterek. Kłos pszenicy ma przeciętnie 16, a nadzwyczajnie rzadko występuje 26 pięterek. Kłoski dolne są płonne - nie wytworzą ziarniaków i płonnych jest kilka kłosków szczytowych.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Krzyżówki Dwucechowe:
Co to jest krzyżówce badamy równocześnie dziedziczenie się dwóch genów, to w pokoleniu F2 frekwencja fenotypów będzie wynosiła 9:3:3:1. To jest relacja 3:1 odnosząc się do dwóch cech. By dostać relacja 9:3:3:1 kłosek.
Definicja Krzewinka:
Co to jest Krzewinka - niska (do 50cm) roślina długoletnia o rozgałęzionych zdrewniałych pędach, tworząca regularnie gęste zarośla (na przykład borówka, wrzos).Treść hasła pochodzi z Wikipedi kłosek.
Definicja Kanał Błonowy:
Co to jest białko transbłonowe, zazwyczaj o strukturze α-helisy bądź β-beczułki, uczestniczące w dyfuzji wspomaganej. W swojej struturze posiada jonoselektywny hydrofilowy por umożliwiający w miarę swobodny kłosek.
Definicja Klasa:
Co to jest Klasa (classis) - kategoria systematyczna w systematyce roślin odpowiadająca rangą gromadzie (classis) w systematyce zwierząt kłosek.

Czym jest Kłosek znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: