Słownik kłosek co to znaczy.
Definicja Kłosek. Co znaczy kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie.

Czy przydatne?

Definicja Kłosek

Definicja z ang. Kłosek, z niem. Kłosek.

Co to znaczy KŁOSEK: Kłosek - część kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i pierwsze ziarniaki w kłosku są największe, wypełnione - dorodne. Kłoski wyrastają na osadce kłosowej naprzemianlegle, schodkowato w formie pięterek. Kłos pszenicy ma przeciętnie 16, a nadzwyczajnie rzadko występuje 26 pięterek. Kłoski dolne są płonne - nie wytworzą ziarniaków i płonnych jest kilka kłosków szczytowych.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kora:
Co to jest Kora (w botanice KŁOSEK.
Definicja Korzenie przybyszowe:
Co to jest przybyszowe - korzenie podporowe występują u roślin rosnących w grząskim podłożu wyrastające z łodygi na pewnej wysokości nad ziemią i ukośnie wrastające w podłoże. Ich zadaniem jest stabilizacja KŁOSEK.
Definicja Korona kwiatu:
Co to jest obiekt kwiatu składający się z okółka barwnych płatków korony (petala), które stanowią powabnię dla owadów. Barwa płatków jest wywołana występowaniem barwników w soku komórkowym (na przykład KŁOSEK.
Definicja Koncepcja samolubnego DNA:
Co to jest samolubnego DNA- selektywnie naturalny, gdyby został wycięty to byłoby to bez szkody dal organizmu jest pasywnie przekazywany i powielany poprzez dryf genetyczny, może oddziaływać na dryf. Dzielimy KŁOSEK.

Czym jest Kłosek znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: