Słownik kłosek co to znaczy.
Definicja Kłosek. Co znaczy kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie.

Czy przydatne?

Definicja Kłosek

Definicja z ang. Kłosek, z niem. Kłosek.

Co to znaczy KŁOSEK: Kłosek - część kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i pierwsze ziarniaki w kłosku są największe, wypełnione - dorodne. Kłoski wyrastają na osadce kłosowej naprzemianlegle, schodkowato w formie pięterek. Kłos pszenicy ma przeciętnie 16, a nadzwyczajnie rzadko występuje 26 pięterek. Kłoski dolne są płonne - nie wytworzą ziarniaków i płonnych jest kilka kłosków szczytowych.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na kłosek.
Definicja Krzyżówki Jednocechowe:
Co to jest czystymi liniami (homozygotycznymi), różniącymi się jedną właściwością dają potomstwo o jednakowym fenotypie. To jest pokolenie F1 złożone wyłącznie z osobników heterozygotycznych. Jeżeli skrzyżuje kłosek.
Definicja Krzew:
Co to jest długoletnia o zdrewniałej łodydze, czasem również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd głowny krótki, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W kłosek.
Definicja Koncepcja Doboru Płciowego:
Co to jest płciowego zostało wprowadzone poprzez Darwina. Dla wyjaśnienia pochodzenia cech występujących tylko u jednej płci przeważnie samców jaskrawe ubarwienie, wydłużone pióra, poroża jeleniowatych. Wg kłosek.

Czym jest Kłosek znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: