Słownik komórka co to znaczy.
Definicja Komórka. Co znaczy zdolna do przeprowadzania wszystkich fundamentalnych mechanizmów.

Czy przydatne?

Definicja Komórka

Definicja z ang. Cell, z niem. Zelle.

Co to znaczy KOMÓRKA: Komórka - najmniejsza autonomiczna jednostka żywej materii zdolna do przeprowadzania wszystkich fundamentalnych mechanizmów życiowych: przemiany materii, wzrostu i rozmnażania. To jest przestrzeń otoczona białkowo-lipidową błoną komórkową. Wewnątrz tej przestrzeni znajduje się tak zwany protoplazma i szereg wewnętrznych organelli pełniących rozmaite funkcje życiowe komórki. Sporo organelli jest otoczone swoimi błonami lipidowymi oddzielającymi je od cytoplazmy.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kształt Liścia:
Co to jest Liście są istotną właściwością rozpoznawczą roślin. Do rozpoznawania, a więc oznaczania gatunków roślin stosuje się tak zwany klucze. Każdy klucz posługuje się specyficzną terminologią. Na opis komórka.
Definicja Koncepcja Doboru Naturalnego:
Co to jest Darwina (przeżywanie najlepiej przystosowanego) to kluczowy czynnik ewolucji, to różnica w przeżywalności i umiejętności do wydalania płodnego potomstwa pomiędzy organizmami różniącymi się jakimiś komórka.
Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na komórka.
Definicja Komórka NK:
Co to jest angielskiego: Natural Killer - naturalni zabójcy) — kluczowa ekipa komórek układu odpornościowego odpowiedzialna za zdarzenie naturalnej cytotoksyczności. Zostały odkryte w latach 70. u osób zdrowych komórka.

Czym jest Komórka znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: