Słownik komórka co to znaczy.
Definicja Komórka. Co znaczy zdolna do przeprowadzania wszystkich fundamentalnych mechanizmów.

Czy przydatne?

Definicja Komórka

Definicja z ang. Cell, z niem. Zelle.

Co to znaczy KOMÓRKA: Komórka - najmniejsza autonomiczna jednostka żywej materii zdolna do przeprowadzania wszystkich fundamentalnych mechanizmów życiowych: przemiany materii, wzrostu i rozmnażania. To jest przestrzeń otoczona białkowo-lipidową błoną komórkową. Wewnątrz tej przestrzeni znajduje się tak zwany protoplazma i szereg wewnętrznych organelli pełniących rozmaite funkcje życiowe komórki. Sporo organelli jest otoczone swoimi błonami lipidowymi oddzielającymi je od cytoplazmy.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Krzew:
Co to jest długoletnia o zdrewniałej łodydze, czasem również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd głowny krótki, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W komórka.
Definicja Kształt Blaszki:
Co to jest rozróżnić opierając się na kształtu blaszki. Główne typy to: liść trawiasty, liść szablasty, liść lancetowaty, liść jajowaty, liść owalny, liść sercowaty, liść nerkowaty, liść strzałkowy, liść komórka.
Definicja Kłos:
Co to jest Kłos - rodzaj kwiatostanu, gdzie na osadce siedzą bezszypułkowe kwiaty (kłos prosty albo pojedynczy) albo kłoski (kłos złożony).Treść hasła pochodzi z Wikipedi komórka.
Definicja Kwiat:
Co to jest Kwiat to organ roślin nasiennych, gdzie wykształcają się wyspecjalizowane przedmioty wykorzystywane do rozmnażania komórka.

Czym jest Komórka znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: